Sisukord
Uudised
Tänane leht
02.02.2015
Eesti Male Mälumäng Eesti meenutab Tartu rahu aastapäeva Dilbert Tagakülg Taksode kokkupõrkes sai vigastada kolm inimest Rahvarinde ideoloogi lahkumine Meeldib, sest kõigile ei meeldi Erakonnad ei soostu ministrikohti ennustama Eesti lühiuudised Tallinna lennujaamas avanes Postimehe värav Päästeamet abistab meelsasti hättasattunud loomi Autovargad eelistavad Volkswageneid ja BMWsid Palju õnne Aseesimees ja juhatuse liige lahkusid RÜEst Horoskoop Politsei avastas täisvarustuses töötava narkolabori Majandus Toetada või mitte? Soojatootjad on vihased Eesti Energia statistikaäri peale Majanduse lühiuudised Tallinna börsil oli viie aasta parim jaanuar Välismaa Välismaa lühiuudised Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu Kreeka tahab saada vahendajaks Ukraina ja Venemaa vahel Arvamus Vastulause: üksikkandidaadid on nördinud Ülo Kaasik: ka odav laen tuleb tagasi maksta Vahur Made: võit ja rahu Urve Eslas: masinlikkuse kurjus Juhtkiri: valimiseelne hoogtöö Postimees 1936. aastal Helga Kalm: oht ka Eesti julgeolekule Kultuur Käiku läheb kaks uut filmi Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo andis Euroliiga tiimidele nippe Laskesuusatamises napib kõike, mida tipus vaja Heas vormis Djokovic on Austraalias ületamatu Tarbija Riik sunnib ettevõtteid pudeleid korjama Investeerimishoius on üsna mõttetu toode Tartu Tartu rahu tähistamine algas kõnekoosolekuga Restoranid pakuvad veebruaris suuri maitseelamusi Tartu avab täna 400,4 meetrit pika Ihaste silla Kolkjas kihutasid taas kelgud Koduta mees pälvib inimeste kaastunnet ja põlgust Puhja rahvas vaeb kooli tulevikku Kalle Muuli: see on esimene kord, kus tunnen, et peaks ise sekkuma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalle Muuli: see on esimene kord, kus tunnen, et peaks ise sekkuma

7 min lugemist
Kalle Muuli. FOTO: Margus Ansu

Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas riigikokku kandideeriva ajakirjaniku Kalle Muuli (57) sõnul pole Eesti erakondadel enam alles jäänud väärtusi ning poliitilises tegevuses lähtutakse vaid huvidest.

Tellijale Tellijale

Miks staažikad ja professionaalsed ajakirjanikud järjest poliitikasse lähevad?

Teiste eest ei oska vastata, aga minu põhjus on konkreetne. Ma tundsin, et Eesti areng on viimasel kahel-kolmel aastal selgelt seisma ja ummikusse jäänud ning selle üks põhjus on see, et erakondade süsteem on betooni valatud. Seal puudub konkurents.

Üks võimalus on seda mõne uue erakonna kaudu kõigutada. Teine võimalus on see, et me läheme mõnda olemasolevasse erakonda, mis tundub kõige sobivam, et seal uuendusi teha ja Toompea õhustikku värskendada.

Miks ajakirjanikud? Üks põhjus on see, et ajakirjanikud on mingis mõttes tundlikumad ja võib-olla kõige kiiremini reageerivad. Ju on selline tunne tekkinud, et on aeg, kus peaks sekkuma. Ma pean küll ütlema, et olen 25 aastat ajakirjanikutööd teinud, aga mitte kordagi ei tekkinud tunnet, et peaks ise poliitikasse minema. See on esimene kord, kus ma tunnen, et peaks ise sekkuma.

31.01.2015 03.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto