Sisukord
Äriuudised
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Soojatootjad on vihased Eesti Energia statistikaäri peale

3 min lugemist
Narva Elektrijaamad lõpetasid puiduhakke põletamise elektri tootmiseks 2012. aasta suvel, sest riik oli nõus aastas toetama vaid 375 GWh rohelise energia tootmist. Toetuseta polnud puiduhakke põletamine Eesti Energiale enam nii tulus. FOTO: Liis Treimann

Soojafirmad kardavad küttepuidu järsku kallinemist, kui Eesti Energia hakkab taas elektrijaamades suures mahus puitu põletama, et teenida kümneid miljoneid eurosid rohelise energia statistika müügist.

Tellijale

Euroopa liikmesriigid peavad juba alates 2020. aastast tootma viiendiku energiast taastuvatest allikatest. Kuna paljud riigid ei ole suutelised eesmärki täitma, pakub taastuvenergia direktiiv neile tagaukse: hiljutise CO2-kvoodi kauplemisega sarnase võimaluse osta ja müüa taastuvenergia tootmise statistikat. Riigid, kes suudavad taastuvenergiat rohkem toota, võivad oma statistilise ülejäägi müüa nendele, kel jääb puudu. Suurte saastajate aruandlus paistab arvuridu ostes paremas valguses.

«Arvestades, et Narva Elektrijaamade taastuvenergia tootmise võimekus on ligi 2,5 TWh aastas ja et arvude eest pakutakse soodsat hinda, võiks ettevõtte statistikakaubandusega teenida kuni paarkümmend miljonit eurot lisatulu aastas,» vahendas Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik. «Eesti Energia ei ole kunagi täielikult lõpetanud biokütuse põletamist Narva Elektrijaamade tootmisseadmetes. Väikese toetusega oleksid Narva Elektrijaamad võimelised tõstma taastuvenergia toodangut mitu korda.»

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto