Sisukord
Majandus
Tänane leht
02.02.2015
Eesti Male Mälumäng Eesti meenutab Tartu rahu aastapäeva Dilbert Tagakülg Taksode kokkupõrkes sai vigastada kolm inimest Rahvarinde ideoloogi lahkumine Meeldib, sest kõigile ei meeldi Erakonnad ei soostu ministrikohti ennustama Eesti lühiuudised Tallinna lennujaamas avanes Postimehe värav Päästeamet abistab meelsasti hättasattunud loomi Autovargad eelistavad Volkswageneid ja BMWsid Palju õnne Aseesimees ja juhatuse liige lahkusid RÜEst Horoskoop Politsei avastas täisvarustuses töötava narkolabori Majandus Toetada või mitte? Soojatootjad on vihased Eesti Energia statistikaäri peale Majanduse lühiuudised Tallinna börsil oli viie aasta parim jaanuar Välismaa Välismaa lühiuudised Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu Kreeka tahab saada vahendajaks Ukraina ja Venemaa vahel Arvamus Vastulause: üksikkandidaadid on nördinud Ülo Kaasik: ka odav laen tuleb tagasi maksta Vahur Made: võit ja rahu Urve Eslas: masinlikkuse kurjus Juhtkiri: valimiseelne hoogtöö Postimees 1936. aastal Helga Kalm: oht ka Eesti julgeolekule Kultuur Käiku läheb kaks uut filmi Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo andis Euroliiga tiimidele nippe Laskesuusatamises napib kõike, mida tipus vaja Heas vormis Djokovic on Austraalias ületamatu Tarbija Riik sunnib ettevõtteid pudeleid korjama Investeerimishoius on üsna mõttetu toode Tartu Tartu rahu tähistamine algas kõnekoosolekuga Restoranid pakuvad veebruaris suuri maitseelamusi Tartu avab täna 400,4 meetrit pika Ihaste silla Kolkjas kihutasid taas kelgud Koduta mees pälvib inimeste kaastunnet ja põlgust Puhja rahvas vaeb kooli tulevikku Kalle Muuli: see on esimene kord, kus tunnen, et peaks ise sekkuma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toetada või mitte?

1 min lugemist

Elektrituruseaduse muudatusega otsustatakse, kas lubada maksta toetust üle 50 MW elektrilise võimsusega tootmisseadmetele. See on väga oluline majandusotsus, sest toetus taastuvatest allikatest pärit elektri tootmiseks ulatub aastas üle 70 miljoni euro.

Tellijale Tellijale

Eelnõu eelmine sõnastus lubas üle 50 MW võimsusega tootjatele maksta toetust juhul, kui valitsus nii otsustab. Praegu seisab eelnõus, et üle 50 MW elektrilise võimsusega tootmisseadmega toodetud elektrienergia eest toetust ei maksta alates 2013. aasta märtsist.

Majandusministeerium on teinud ettepaneku, mis võimaldaks Eesti Energial oma kateldes uuesti puitu põletada. Ettepaneku järgi võib biomassi kasutada riikidevahelise statistikakaubanduse raames, ja ainult juhul, kui see on Eesti tarbijatele majanduslikult kasulik. Kindlasti oleks see hea uudis metsandussektori ettevõtjatele Ida-Virumaal ja aitaks puhastada metsaaluseid väheväärtuslikust puidust.

31.01.2015 03.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto