Sisukord
Majandus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Toetada või mitte?

1 min lugemist

Elektrituruseaduse muudatusega otsustatakse, kas lubada maksta toetust üle 50 MW elektrilise võimsusega tootmisseadmetele. See on väga oluline majandusotsus, sest toetus taastuvatest allikatest pärit elektri tootmiseks ulatub aastas üle 70 miljoni euro.

Tellijale

Eelnõu eelmine sõnastus lubas üle 50 MW võimsusega tootjatele maksta toetust juhul, kui valitsus nii otsustab. Praegu seisab eelnõus, et üle 50 MW elektrilise võimsusega tootmisseadmega toodetud elektrienergia eest toetust ei maksta alates 2013. aasta märtsist.

Majandusministeerium on teinud ettepaneku, mis võimaldaks Eesti Energial oma kateldes uuesti puitu põletada. Ettepaneku järgi võib biomassi kasutada riikidevahelise statistikakaubanduse raames, ja ainult juhul, kui see on Eesti tarbijatele majanduslikult kasulik. Kindlasti oleks see hea uudis metsandussektori ettevõtjatele Ida-Virumaal ja aitaks puhastada metsaaluseid väheväärtuslikust puidust.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto