Sisukord
Välismaa
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu

1 min lugemist
Päästjad tegutsesid raamatukogus ka eile. FOTO: Pavel Golovkin/AP

Eile jätkusid järelkustutustööd Moskva ülikooli sotsiaalteaduste instituudi raamatukogus, mis süttis reede õhtul. Vene Teaduste Akadeemia president Vladimir Fortov nimetas põlengu tekitatud kahju kultuuriliseks Tšernobõliks.

«See on teaduse jaoks suur kaotus. See on maailma suurim seda tüüpi kogu, ilmselt võrdne [USA] Kongressi raamatukoguga,» tõdes Fortov.

Põleng, mis sai esialgsetel andmetel alguse raamatukogu elektrisüsteemist, võttis enda alla 2000 ruutmeetrit raamatukogu ühiskonnateaduste osakonnas, kus hoitakse umbes 10 miljonit dokumenti, millest vanimad on 16. sajandist.

«Sealt võib leida dokumente, mida on võimatu kuskilt mujalt leida. Kõik sotsiaalteadused kasutavad seda raamatukogu. See, mis seal on juhtunud, meenutab Tšernobõli,» lisas Fortov 1986. aasta tuumakatastroofile viidates.

Kuigi esialgu teatati, et raamatud ja dokumendid ohus ei ole, sai Fortovi sõnul põlengus kannatada tegelikult ligi 15 protsenti raamatukogu kollektsioonist. Fortovi sõnul tekitas suurt kahju ka kustutusvesi.

Põleng lõõmas 17 tundi – laupäeval õnnestus päästjatel leegid summutada –, eile jätkusid järelkustutustööd.

Seotud lood
    26.02.2020 27.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto