Sisukord
Välismaa
Postimees
02.02.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Eesti meenutab Tartu rahu aastapäeva Dilbert Meeldib, sest kõigile ei meeldi Taksode kokkupõrkes sai vigastada kolm inimest Rahvarinde ideoloogi lahkumine Aseesimees ja juhatuse liige lahkusid RÜEst Erakonnad ei soostu ministrikohti ennustama Eesti lühiuudised Tallinna lennujaamas avanes Postimehe värav Päästeamet abistab meelsasti hättasattunud loomi Autovargad eelistavad Volkswageneid ja BMWsid Horoskoop Tagakülg Majandus Toetada või mitte? Soojatootjad on vihased Eesti Energia statistikaäri peale Majanduse lühiuudised Tallinna börsil oli viie aasta parim jaanuar Välismaa Välismaa lühiuudised Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu Kreeka tahab saada vahendajaks Ukraina ja Venemaa vahel Arvamus Vastulause: üksikkandidaadid on nördinud Ülo Kaasik: ka odav laen tuleb tagasi maksta Vahur Made: võit ja rahu Urve Eslas: masinlikkuse kurjus Juhtkiri: valimiseelne hoogtöö Postimees 1936. aastal Helga Kalm: oht ka Eesti julgeolekule Kultuur Käiku läheb kaks uut filmi Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo andis Euroliiga tiimidele nippe Laskesuusatamises napib kõike, mida tipus vaja Heas vormis Djokovic on Austraalias ületamatu Tarbija Riik sunnib ettevõtteid pudeleid korjama Investeerimishoius on üsna mõttetu toode Tartu Tartu rahu tähistamine algas kõnekoosolekuga Restoranid pakuvad veebruaris suuri maitseelamusi Tartu avab täna 400,4 meetrit pika Ihaste silla Kolkjas kihutasid taas kelgud Koduta mees pälvib inimeste kaastunnet ja põlgust Puhja rahvas vaeb kooli tulevikku Kalle Muuli: see on esimene kord, kus tunnen, et peaks ise sekkuma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu

1 min lugemist
Päästjad tegutsesid raamatukogus ka eile. FOTO: Pavel Golovkin/AP

Eile jätkusid järelkustutustööd Moskva ülikooli sotsiaalteaduste instituudi raamatukogus, mis süttis reede õhtul. Vene Teaduste Akadeemia president Vladimir Fortov nimetas põlengu tekitatud kahju kultuuriliseks Tšernobõliks.

Päästjad tegutsesid raamatukogus ka eile. FOTO: Pavel Golovkin/AP
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: SCANPIX
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: SCANPIX
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: SCANPIX
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: SCANPIX
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: SCANPIX
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: SCANPIX
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: Vladimir Astapkovich/RIA Novosti
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: Fadeichev Sergei/TASS
Põleng Moskva raamatukogus. FOTO: Fadeichev Sergei/TASS

«See on teaduse jaoks suur kaotus. See on maailma suurim seda tüüpi kogu, ilmselt võrdne [USA] Kongressi raamatukoguga,» tõdes Fortov.

Põleng, mis sai esialgsetel andmetel alguse raamatukogu elektrisüsteemist, võttis enda alla 2000 ruutmeetrit raamatukogu ühiskonnateaduste osakonnas, kus hoitakse umbes 10 miljonit dokumenti, millest vanimad on 16. sajandist.

«Sealt võib leida dokumente, mida on võimatu kuskilt mujalt leida. Kõik sotsiaalteadused kasutavad seda raamatukogu. See, mis seal on juhtunud, meenutab Tšernobõli,» lisas Fortov 1986. aasta tuumakatastroofile viidates.

Kuigi esialgu teatati, et raamatud ja dokumendid ohus ei ole, sai Fortovi sõnul põlengus kannatada tegelikult ligi 15 protsenti raamatukogu kollektsioonist. Fortovi sõnul tekitas suurt kahju ka kustutusvesi.

Põleng lõõmas 17 tundi – laupäeval õnnestus päästjatel leegid summutada –, eile jätkusid järelkustutustööd.

Seotud lood
  31.01.2015 03.02.2015
  EELMINE
  JÄRGMINE
  Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
  LOGI SISSE
  Sul ei ole kontot?
  Loo Minu Meedia konto