Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.02.2015
Eesti Male Mälumäng Eesti meenutab Tartu rahu aastapäeva Dilbert Tagakülg Taksode kokkupõrkes sai vigastada kolm inimest Rahvarinde ideoloogi lahkumine Meeldib, sest kõigile ei meeldi Erakonnad ei soostu ministrikohti ennustama Eesti lühiuudised Tallinna lennujaamas avanes Postimehe värav Päästeamet abistab meelsasti hättasattunud loomi Autovargad eelistavad Volkswageneid ja BMWsid Palju õnne Aseesimees ja juhatuse liige lahkusid RÜEst Horoskoop Politsei avastas täisvarustuses töötava narkolabori Majandus Toetada või mitte? Soojatootjad on vihased Eesti Energia statistikaäri peale Majanduse lühiuudised Tallinna börsil oli viie aasta parim jaanuar Välismaa Välismaa lühiuudised Moskvas põles kaks päeva ülikooli raamatukogu Kreeka tahab saada vahendajaks Ukraina ja Venemaa vahel Arvamus Vastulause: üksikkandidaadid on nördinud Ülo Kaasik: ka odav laen tuleb tagasi maksta Vahur Made: võit ja rahu Urve Eslas: masinlikkuse kurjus Juhtkiri: valimiseelne hoogtöö Postimees 1936. aastal Helga Kalm: oht ka Eesti julgeolekule Kultuur Käiku läheb kaks uut filmi Sport Spordi lühiuudised Kalev/Cramo andis Euroliiga tiimidele nippe Laskesuusatamises napib kõike, mida tipus vaja Heas vormis Djokovic on Austraalias ületamatu Tarbija Riik sunnib ettevõtteid pudeleid korjama Investeerimishoius on üsna mõttetu toode Tartu Tartu rahu tähistamine algas kõnekoosolekuga Restoranid pakuvad veebruaris suuri maitseelamusi Tartu avab täna 400,4 meetrit pika Ihaste silla Kolkjas kihutasid taas kelgud Koduta mees pälvib inimeste kaastunnet ja põlgust Puhja rahvas vaeb kooli tulevikku Kalle Muuli: see on esimene kord, kus tunnen, et peaks ise sekkuma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päästeamet abistab meelsasti hättasattunud loomi

2 min lugemist

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul ei ole hättasattunud loomadega seotud väljakutsed päästjate jaoks suur probleem ja võimalusel aitavad nad selliste väljakutsete puhul alati.

Tellijale Tellijale

Tammearu ütles, et niinimetatud kassisündmusi on aastas väga vähe ja ei saa öelda, et päästjad sinna oma ressurssi raiskaksid. Päästekomandode ressurss kulub valmisolekule ja keskmiselt on päästekomando hõivatud väljakutsetega umbes kahe protsendi ulatuses oma tööajast. Tammearu sõnul peavad ka päästjad inimlikkuse säilitama ja sageli tähendab lemmikloomaga juhtunud väljakutse inimese jaoks suurt muret.

«Oletame, et elab üks inimene, 78-aastane Elle. Tema abikaasa on surnud, lähedased surnud ja alles on jäänud vaid üksikud sõbrannad. Ta on ise terve elu head tööd teinud ja riigi arengusse panustanud. Nüüd on tal üks sõber – kass. Ellel on puu otsa lõksu jäänud ainukese sõbraga mure ja kui ta helistab hädaabinumbril, siis öeldaks, et ei, me ei too teda alla, meil on täiesti ükstapuha, mis mure su sõbraga on. Kuidas te ise tunnetaksite seda inimlikus vaates? Inimene võib tunda ennast sellest uskumatult solvatuna. Nii ei saa. Inimlikkust tuleb säilitada, siin ei tohi lugeda seda kahte eurot, mis kulub väljasõidu kütuse peale,» rääkis Tammearu.

31.01.2015 03.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto