T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 20 aastat tagasi avas Pihkva piirivalvesalk esimese Eesti-Vene kontrolljoonel asuva piirivalvekordoni. Mis kordon?

2. Elanike arvult Kreeka suuruselt teises linnas asub Kreeka suurim ja Euroopa üks suurimaid ülikoole, mis 1954. aastast kannab Aristotelese nime. Linnale nimeandjaks oli Makedoonia valitseja aastatel 309–297 eKr Kassandros, kes pani linnale oma abikaasa nime. Mis linn?

3. 1962. aastal pälvis esimese ja seni ainsa eestlasena ühe maineka Pulitzeri auhinna karikaturist Edmund S. Valtman. Pildil, mis tunnustuse tõi, on tekst: «What you need, Man, is a Revolution like mine». Keda on karikatuuril kujutatud?

4. Milline mägi on Eesti kõrgeim suhtelise kõrguse poolest? Jalamilt tippu on mäe kõrguseks mõõdetud 84 meetrit.

5. Margarita kokteili (tekiila, Cointreau ja laimimahl) saamisloo kohta on mitu versiooni. Populaarseimad neist seovad kokteili kuulsa Hollywoodi näitlejanna ja 1940. aastate seksisümboli Margarita Carmen Cansinoga. Millise lavanimega oli ta rohkem tuntud?

-----------------------------

Vastused:

1. Kunitšina Gora (Eesti poolel Koidula piiripunkt).

2. Thessaloniki.

3. Fidel Castrot, Kuuba kommunistlikku liidrit.

4. Vällamägi.

5. Rita Hayworth.

Tagasi üles