N, 26.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pinged võimuliidus koguvad hoogu

Tuuli Koch
, reporter
Pinged võimuliidus koguvad hoogu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viimase Emori küsitlustulemuse andmetel üsna võrdses stardipositsioonis valimistele vastu minevad võimuerakonnad on tülli pööranud: Reformierakond süüdistab sotsiaaldemokraate venemeelsuses, sotsid võimupartnereid kättemaksuihas.

Neli reformierakondlast – Eesti Keele Instituudi direktor Urmas Sutrop, Saue gümnaasiumi direktor Jaan Palumets, Tartu Jaan Poska gümnaasiumi direktor Helmer Jõgi ja Rakvere gümnaasiumi direktor Aivar Part – saatsid eile sotside aseesimehele, haridusminister Jevgeni Ossinovskile avaliku pöördumise, kus võrdlesid tema väljaütlemisi kurikuulsa Elsa Gretškina tööstiiliga.

«Teie valimislubadus kaotada venekeelsetes gümnaasiumides eestikeelsuse nõue on vastutustundetu,» märkisid nad, viidates seadusele, mille järgi peab õpe gümnaasiumis toimuma vähemalt 60 protsendi ulatuses eesti keeles. «Ka käesolev valitsus on oma koalitsioonileppega kinnitanud, et gümnaasiumide üleminekut osaliselt eestikeelsele õppele jätkatakse vastavalt kehtivale seadusele.»

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Tallinn
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tartu Postimees
Tagasi üles