Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.02.2015
Eesti Dilbert Mälumäng Palju õnne Horoskoop Pinged võimuliidus koguvad hoogu Male Tagakülg Eesti lühiuudised 0302esikas Tartu rahulepingu sõlmimisest möödus 95 aastat Assar Pauluse uurimisega tehti ajalugu Ratastooli-Andu pidas orja Eest luteri kirik sai uue juhi Katkistes peredes kasvavad katkised lapsed Taavi Rõivas tikub koolidesse Majandus Majanduse lühiuudised Klaipedast ostetud gaasi saab Eestisse tuua vaid paar nädalat aastas Välismaa Venemaa homoseksuaalid peavad valima: istud vagusi või saad peksa Peagi stardib tulevane kosmosetakso Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1930. aastal: kas kommunistide uus ohver? Juhtkiri: lapse huvid eelkõige Mart Luik: uhked, aga vaesed Päeva karikatuur Liisa Berezkin: ISIS – mida näeb Jaapani ühiskond? Taavi Minnik: kas Putin saadab «batka» pensionile? Ivar Raig: kuidas vasakpööre Kreekas mõjutab eurot? Kultuur Kultuuriuudiste veerg Sport Spordi lühiuudised Eeskuju kõrvale läbi aegade parimaks ja palju raha Zahkna: Otepää medalid võtsid MMi pinge maha Suvisel MMil kõrget kohta jahtiv Ploomipuu läheb olümpiale kulla järele Tallinn Linn tahab ehitust kaitsealaga takistada Tallinna lühiuudised Tartu Tartu rahu aastapäev algas langenute mälestamisega Juhid võtsid uue silla ruttu omaks Tõrvandi päästekomando kolis Tartusse Ülikool meelitab tasuta kursustega Flybe ja Tartu linn panid seljad kokku Tartu lennujaamal oli hea aasta Paul Ariste elutööd kajastab näitus Gert Kullamäe: tahaks loota, et meestel on euromängu valus kaotus unustatud Lastehaigla tänab kängurutooli ja teiste kinkide eest Kergtee kasvab suvel pikemaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1930. aastal: kas kommunistide uus ohver?

2 min lugemist

Vene pagulase kindrali A.P. Kutepovi kadumine on Pariisis haruldast sensatsiooni tekitanud. Terve Prantsusmaa kriminaal- ja poliitiline politsei on jalule aetud ja venelased ise korraldavad piinliku hoolega uurimusi. Kuid seni on kõik asjata. Kadunud kindralist ei ole jälgegi leitud.

Tellijale Tellijale

Ühenduses Kutepovi kadumisega toovad välismaade lehed üksikasju, mis selle sensatsioonilise vahejuhtumisega seotud. Pühapäeval, 26. jaanuari hommikul pidanud Kutepov, nagu harilikult pühapäeviti, Pariisi Vene emigrantide n.n. galliapoollaste kiriku minema. Kuigi ta selle käigu harilikult autoga teinud, mida mõni usaldusväärne vene autojuht juhtinud, otsustanud ta sel pühapäeval autojuhile puhkust anda ja jala minna. Lahkudes kodust ei ole ta aga tänavast, kus ta elas, üldse välja kõndinud, sest üks vene autojuht oodanud, lugupidamisest kindrali vastu Kutepovit terve hommikupoole järgmise tänava nurgal, et teda sealt edasi sõidutada. Ka kirikusse ei ilmunud Kutepov ja kindlaksmääratud ajal ei olnud teda kodus.

Kutepovil oli põhjust kommuniste karta. Salaluure tegevus, mida ta emigrandina juhtis, nõudis suurt ettevaatust. Palju aastaid elas ta oma ohvitseride hoolika kaitse all. Kindrali korteri eestoas oli alati vahipost. Tänaval kõndis alati veidi maad Kutepovi järel usaldatav inimene, taskus laskevalmis revolver. Mõne aja eest loobus ta aga ihukaitseväelasest ja kadumise päeval ei olnud tal isegi revolvrit kaasas.

02.02.2015 04.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto