Sisukord
Uudised
Postimees
04.02.2015
Eesti Mälumäng Male Keeleinspektsioon uurib Maardu linnapea riigikeele oskust Palju õnne Eesti filmis pole põhjust kahelda Postimehega hakkab kino saama Täna esimene valimisväitlus Noore teadlase preemia sai geeniteadlane Lili Milani Saaremaal põles plastitehas suure leegiga Umbes pooled vägistamissüüdistused reisilaevadel kohtusse ei jõua 0402esikas IRL võitleb taas kalleima saadikukoha eest Eesti lühiuudised Horoskoop Tagakülg Dilbert Kaitseliit tahaks kodudesse rohkem relvi Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Pangad on saanud esimesed tagasilöögid Välismaa Timmermans: pagulaste probleemist ei pääse keegi Kreeka liidrid otsivad kokkulepet Lääs liigub lähemale Ukrainale sõjalise abi andmisele Rindel õpitud: kõige tähtsam on ise ellu jääda! USA leetripaanikale lisandub vaktsiiniparanoia Arvamus Marti Aavik: suur siht? Olev Remsu: Savisaar ümberpiiratud Ain Aaviksoo: patsienti aitab tugev tervishoiuvõrk, mitte tervishoiutoru Postimees 1933. aastal: Hitler «ei idealiseeri sõda» Juhtkiri: Ukraina vajab relvaabi Lugeja kiri: sõnavabadus ja ajuvabadus Mart Raudsaar: palju kisa, vähe villa Kultuur Eesti filmis pole põhjust kahelda Sport Teatevõistkonnad lõpetasid EMi 9. kohaga Spordi lühiuudised Kui kõik ei lähe nii, nagu tahaks ehk vastuolulisest hooajast võib ka positiivset leida Eesti naiskond – must hobune ja soosik Rock näitas võimu, Tarvas võitles, ülejäänud langesid Tallinn Keeleinspektsioon uurib Maardu linnapea riigikeele oskust Tartu Libastumine linnavalitsuse trepikojas lõppes kipsiga Mullu valminud parimaid hooneid iseloomustab läbimõeldus Tartusse plaanitakse luua riigikaitsegümnaasium Saalihokkarid tahavad play-off’i Hooletu kütmine võib viia elu Tamme gümnaasium saab riigile, koolimaja jääb linnale Saab tantsupõrandast me paradiis ehk viis selfit meelelahutusstaaridega Mihkel Raud: mõjun ilmselt kõige usutavamana kultuurivaldkonnas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Libastumine linnavalitsuse trepikojas lõppes kipsiga

1 min lugemist
Pildil kipsis jalg. Illustreeriv foto. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Korteriühistu esimees, kes oli teel Tartu linnavalitsuse menetlusteenistusse, aga eksis aadressiga, kukkus linnavalitsuse hoones trepist alla ja sai luumurru  põhjuseks libedus.

Ravila 47 korteriühistu esimees Kalju Krevald oli läinud nädalal linnavalitsusse teel seepärast, et ei nõustu kohustusega hooldada linnale kuuluvat kõnniteed, mis tema sõnul üldsegi ei külgne ühistu maaga, kõnniteest ühistu piirini on viis meetrit haljasala.

Krevald on küsinud nõu Tartu Ülikooli üliõpilaste õigusbüroolt ja saanud vastuse, et ei pea seda kõnniteed hooldama. Krevald ütles, et kõnealune kõnnitee on 116 sammu pikk ja selle hooldamiseks peaks ühistu ostma traktori.

Tartu menetlusteenistuse juhataja Imbi Kivi ütles, et Krevald on tudengite õigusnõuandlast saanud kahjuks vale nõu. Põhjus selles, et teeseaduse järgi loetakse ka kõnealune haljasala teemaa osaks ja see külgneb ühistu piiriga.

Menetlusteenistus tegeleb küsimusega, kuna mitu kodanikku on kaevanud, et see kõnnitee on libe, ütles Kivi. Ja tõesti, praegu ei hoolda seda keegi.

Selle vaidluse pärast Krevald linnavalitsuse menetlusteenistusse teel oligi. Ta eksis aga aadressiga, sest menetlusteenistus on aadressil Küütri 3, aga mitte Küüni 3. Sellest trepikojast pääseb näiteks linnavarade osakonda.

«Läksin üles, küsisin, alla tulles libisesin vahekorrusel,» rääkis Krevald. «Trepp oli nii libe, et tulin terve trepi jagu alla.»

Trepikoja põrandal on klinkerplaadid, mis märjalt võivad muutuda libedaks, samas on kõigil trepiastmetel libisemise vältimiseks soonelised plaadiservad.

Krevald ajas oma asjatoimetused siiski ära, kuid naine saatis ta valutava jala pärast õhtul traumapunkti, seal tuvastati labajalal luumurd ja Krevaldi jalg pandi kipsi.

Linnapea Urmas Klaas ütles, et ametnikud uurivad asja ja võimalusi trepikoda ohutumaks muuta.

Seotud lood
03.02.2015 05.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto