Sisukord
Kasulik
Postimees
07.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Horoskoop Mälumäng Male Eesti lühiuudised Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Riik hakkab võõrandama piiriribale jäävat maad Tallinna uue trammi liinile jõudmine lükkub edasi Pärnu-Jaagupis pidasid rahvatantsijad hanges pidu Üle poolesaja kaluri jäi Peipsi jääle lõksu Pärnumaal hukkusid liiklusõnnetuses ema ja laps Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erimeelne erimeelsuse suhtes Valju säutsuga nõunik Kohtuveskid jahvatavad kiiremini Majandus Lootekujud: pooltele meeldib, pooltele ei meeldi üldse Majanduse lühiuudised Veel sündimata lastega maailma vallutama Välismaa Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Merkel ja Hollande sõitsid Putiniga kohtuma Arvamus Erimeelne erimeelsuse suhtes Päeva karikatuur Meie aja kangelane Valju säutsuga nõunik Juhtkiri: Sepikojas lendab sädemeid, kuid rauda taotakse mujal Kuningas Edgar Savisaar Argo Ideon: sõna devalveerumine Mika Keränen: kelle huvides säutsutakse? Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Daniel Coll: kuidas ärritada eestlast Kultuur DVPH — Tööstuse tänava komando Kurdid negatiivset ei kuule Postimehe žürii hindab filmi «Vaikuse kutse» Tuhk, tahm ja tuhat häda Cromwell – üks revolutsionääridest Bondi sohipoeg Kilulinnas Puhaste näppudega kapoti alla Luulehetk — hetk luules Kuningas Edgar Savisaar Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Sport Spordi lühiuudised Vinge Mark Taru kiirust ei karda Hüppespets Ilves sõitis end MM-pronksile EM-pileti püüdmist jätkav Pahapill: võistlus lõppeb alles 1000 meetri jooksuga Tarbija Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erinev kultuuritaust paneb kaasade suhte proovile AK Perepoliitika – siht on üks, aga ununeb ruttu Nädala plaat. Aromaatne essents Aja auk. Igavesti 22 Galerii ja intervjuu Peep Jänesega: modernisti loometee Kurdid negatiivset ei kuule Rahvusputuka valimine Taarahinna tõus elavdab kinnisvara-turgu Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Arter Ela tervislikult või sure? Horoskoop Arter soovitab Taaskohtumine elavate surnutega Tee kodus Bocuse'i Säilitagem külma verd Tänavalt püütud mood Põige paella sünnipaika Aeg kaob, rõõm jääb Ilon Wikland: tuntagu minu töid, mitte mind H&M ja David Beckham endiselt koos Eesti silmapaistvaim pärslanna Talvevürtsine peedisupp Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põige paella sünnipaika

4 min lugemist
Justkui tulnukate kätetöö: aga siiski vaid osa uhkest kunsti- ja teaduselinnakust. FOTO: Marlen Rein

Hispaania suuruselt kolmas linn Valencia kipub sageli Madridi ja Barcelona varju jääma, kuigi pakub külastajatele nii suurlinna melu, kuldseid rannaliivu, parkide rohelust, veidraid rekordeid kui ka maitseelamusi.

Tellijale Tellijale

Valencia nimi tähistab võimsaid sõnu «jõud» ja «vaprus», mis iseloomustavad linna tänapäevalgi. Üheks viimase aja auks ja uhkuseks võib nimetada sealset kunsti- ja teaduselinnakut. Keerulise nimetuse taga peitub pompoosne, kuuest justkui mõnelt teiselt planeedilt pärit eriilmelisest hiigelehitisest koosnev kompleks. Tulnukate kätetööd meenutavate hoonete sekka kuuluvad teadusmuuseum, kontserdimaja, kino, põnev park, messikeskus ning kõige kroonina Euroopa suurim okeanaarium. Idee sellise kompleksi ehitamiseks tekkis juba 1989. aastal Valencia tollasel juhtkonnal, kes soovis luua linnale oma sümboli, mida tullakse imetlema kaugelt ning mis pakuks silmailu ja meelelahutust ka kohalikele. Ideest kuni viimase hoone ehitamiseni kulus küll 16 aastat, aga tulemus sai igati vägev.

Kuigi okeanaarium ja teadusmuuseum pakuvad palju põnevat, on ka nende hiiglaslike hoonete vahel kõndimine omaette elamus. Lisaks tundub, et tollaste poliitikute eesmärk on saavutatud, sest ahhetavaid fotoaparaatidega turiste kohtab linnaku ümber ja sees igal sammul. Hoolimata üsna krõbedast hinnast (täispilet 27,90, sooduspilet 21 eurot) kujunes minu lemmikuks siiski ookeanimaja. Õigemini polegi tegemist ühe majaga, vaid see on jagatud eri hooneteks, maa-alusteks ruumideks ja aedadeks. Meeldejäävaim kogemus oli hämaras klaastunnelis jalutamine, ohtlikud haid ja raid üle pea ujumas. Veel saab kaasa elada delfiinišõule, vaadata merilõvide ja hüljeste toitmist, uurida suuri morski, pingviine või lapiku peaga valgevaala, aga ka imetleda kirevaid linde, kilpkonni ja muid põnevaid loomaliike.

06.02.2015 09.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto