Sisukord
Postimees
Postimees
19.02.2020
Ilves: loodan, et lääs ei ole veel lõppenud (16) Eesti Küberpättide nahka läks 13 miljonit eurot Apteekrid andsid reformipöörajate vastu turmtuld Tallinna linnapolitsei saatis Maardu taksojuhtidele ultimaatumi Mäggi: Eestil on Hiinast rohkem võita kui kaotada (2) Pärnu võimuliit läks lõhki Jäävaba meri ajas hülged poegima laidudele Majandus Riigifirma napsas kuluka võidu Intervjuu ⟩ Saksamaa ja Euroopa huvid käivad käsikäes (1) Välismaa Venemaal kaalutakse ekspresidentide puutumatust (3) Rootsis valmis maailma suurim vastlakukkel Torm tõi Iiri rannikule hüljatud laeva Arvamus Juhtkiri: rekordhind ja kaotatud aastad (3) Arved Breidaks: Tehvandile suusahall (1) Paloma Krõõt Tupay: presidendi punane joon (13) Marek Sammul: suletus toodab konnatiike (2) Indrek Leppik, Viljar Kähari: Eesti pakub katuseta maja Erkki Bahovski: kodanike Euroopa (1) Meie Eesti Aimar Altosaar: Eesti rahva küpsustunnistus Sergei Metlev: manifest kui kahtlusi vaigistav lootus (2) Imbi Paju: mõtisklus Eesti riigist ja rahvastest Kultuur Jaan Krossi põrgu ja purgatoorium Kommunism veetles vaid kodanlikust spliinist? (1) Sport Türgi korvpallur võttis uue nime Heino Endeni järgi Kodus teise kuldmedali teeninud Wierer: värisesin viimases tiirus päris palju Anett Kontaveit pääses Dubais teise ringi Anett Kontaveit: sisehallist välja minek tahab harjumist, aga sain hästi hakkama Tartu Aksel Part: autosõit kui asotsiaalne tegevus (7) Mall Värva: loodusega koosolemise ilu ja võlu Prokuratuur täpsustas Valvo Semilarski süüdistust (1) Miss Valentine toob Tartusse 35 riigi parimad võimlejad Raatuse koolis püsivad pinged löövad direktori Toomas Kingu vererõhu lakke Piinatud hinged treppidel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehega hakkab kino saama

2 min lugemist
Postimehe kino keskendub kodumaise filmitoodangu paremiku esitlemisele. FOTO: Ekraanitõmmis

Postimees Kino – see on võimalus vaadata parimaid Eesti filme otse Postimehe veebilehel. Avalöök tuleb neljapäeva, 5. veebruari hilisõhtul pärast kultuurkapitali filmi aastapreemiate avalikustamist, mil aadressil kino.postimees.ee saab vaadata nelja võidufilmi viiest.

«Postimees Kino ongi mõeldud eelkõige Eesti enda väärtfilmide vaatamiseks. Tegemist on järgmise sammuga Postimees Plussi arendamisel. Meie tellijad peavad koos Plussiga tundma, et nad saavad rohkem kui lihtsalt Postimehe,» ütles Postimehe peatoimetaja Merit Kopli.

Postimees Kino on loogiliseks jätkuks novembri lõpus avalikkuse ette jõudnud Postimees Plussile. Kõigil Plussi lugemisõigusega kasutajatel on filmide vaatamise õigus juba olemas. Teised saavad soovi korral filme vaadata ka päevapiletiga.

Postimehe paberlehe tellijad peaksid endale tegema Plussi konto ning selle oma tellimusega siduma, eraldi Plussi tellijad peavad lihtsalt olema sisse logitud.

«Eesti filmide, iseäranis lühifilmide kättesaadavamaks tegemisest on räägitud aastaid. Tuleb näiteks välja animafilm – ajalehed kirjutavad, raadio räägib, aga näha ei saa seda kusagil, kui sa just Tallinnas ei ela. Ja kõik veel ei ela, õnneks,» leidis Postimehe filmitoimetaja Tiit Tuumalu.

«Digitaalsetesse laenutustesse osa filme ei jõuagi ja telelinastust tuleb vahel oodata nii kaua, et filmi olemasolugi jõuab juba meelest minna. Postimees Kino ongi ellu kutsutud selleks, et olukorda parandada ja uuemad kodumaised linateosed potentsiaalse vaatajani juhatada, elagu nad siis Kuressaares, Valgas või Narvas,» lisas ta.

Enamasti näidatakse Eesti filme pärast esilinastust lühike aeg kinos, siis umbes aasta pärast näitab ka ETV. Mõned jõuavad ka videolaenutustesse, ja edasi loeme ainult pressiteateid, kui mõnelt festivalilt auhind võidetakse.

Postimehe missiooniks ei ole ilmtingimata menukeid näidata, vaid aidata vaatajateni jõuda ka natuke keerulisematel filmidel, mis ei sobi tavapärasesse kinokülastuse formaati. Paarikümneks minutiks kinno lühimängufilmi vaatama minna on võib-olla imelik, aga sama kaua arvutist filmi vaadata tundub tänapäeval täiesti loomulik.

Postimees hakkab iga nädal näitama vähemalt ühte uut kodumaist filmi. Meie valikus on nii dokumentaalfilmid, animafilmid, lühimängufilmid kui ka täispikad mängufilmid.

Postimees Kino vaatamiseks sobivad enimlevinud veebilehitsejate uuemad versioonid ja tavapärane interneti kiirus. HD-versioonis filmi vaatamiseks peab interneti kiirus olema muidugi suurem.

Filme saab aadressil kino.postimees.ee vaadata neljapäevast pühapäeva keskööni.

Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto