Sisukord
Arvamus
Postimees
04.02.2015
Eesti Mälumäng Male Keeleinspektsioon uurib Maardu linnapea riigikeele oskust Palju õnne Eesti filmis pole põhjust kahelda Postimehega hakkab kino saama Täna esimene valimisväitlus Noore teadlase preemia sai geeniteadlane Lili Milani Saaremaal põles plastitehas suure leegiga Umbes pooled vägistamissüüdistused reisilaevadel kohtusse ei jõua 0402esikas IRL võitleb taas kalleima saadikukoha eest Eesti lühiuudised Horoskoop Tagakülg Dilbert Kaitseliit tahaks kodudesse rohkem relvi Majandus Majanduse lühiuudised Majanduse lühiuudised Pangad on saanud esimesed tagasilöögid Välismaa Timmermans: pagulaste probleemist ei pääse keegi Kreeka liidrid otsivad kokkulepet Lääs liigub lähemale Ukrainale sõjalise abi andmisele Rindel õpitud: kõige tähtsam on ise ellu jääda! USA leetripaanikale lisandub vaktsiiniparanoia Arvamus Marti Aavik: suur siht? Olev Remsu: Savisaar ümberpiiratud Ain Aaviksoo: patsienti aitab tugev tervishoiuvõrk, mitte tervishoiutoru Postimees 1933. aastal: Hitler «ei idealiseeri sõda» Juhtkiri: Ukraina vajab relvaabi Lugeja kiri: sõnavabadus ja ajuvabadus Mart Raudsaar: palju kisa, vähe villa Kultuur Eesti filmis pole põhjust kahelda Sport Teatevõistkonnad lõpetasid EMi 9. kohaga Spordi lühiuudised Kui kõik ei lähe nii, nagu tahaks ehk vastuolulisest hooajast võib ka positiivset leida Eesti naiskond – must hobune ja soosik Rock näitas võimu, Tarvas võitles, ülejäänud langesid Tallinn Keeleinspektsioon uurib Maardu linnapea riigikeele oskust Tartu Libastumine linnavalitsuse trepikojas lõppes kipsiga Mullu valminud parimaid hooneid iseloomustab läbimõeldus Tartusse plaanitakse luua riigikaitsegümnaasium Saalihokkarid tahavad play-off’i Hooletu kütmine võib viia elu Tamme gümnaasium saab riigile, koolimaja jääb linnale Saab tantsupõrandast me paradiis ehk viis selfit meelelahutusstaaridega Mihkel Raud: mõjun ilmselt kõige usutavamana kultuurivaldkonnas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: sõnavabadus ja ajuvabadus

2 min lugemist
Kristel-Maria Kadajane FOTO: Erakogu

Sõnavabadus on ütlemata hea. Ma kirjutaks, et see on lausa elementaarne, kui just liigagi suurele osale maailmast ei oleks see juhtumisi kättesaamatu. Et meil Eestis on võimalik mõelda ja kohe ka öelda (vahel ka vastupidises järjekorras), annab vähemalt teoorias veel ühe põhjuse, miks Eestis on hea elada. Minagi kasutan nüüd seda hüve, kuid ootamatul eesmärgil. Selleks, et kirjutada sõnavabaduse lipu all vohavast roppusest, ning osalt ka selleks, et lihtsalt näidata – arvamust saab avaldada ka teisiti, kui saates kõiki ja kõike sinna, kuhu turistipiletit ei osteta.

Tellijale Tellijale

Liiga tihti kipuvad minema vahetusse sõnavabadus ja ajuvabadus. Järjest enam kerkib esile mõtteid ja arvamusi, mis oma labasusest ja roppusest hoolimata koguvad (solgi)ämbrite viisi tunnustust – kiitvaid kommentaare, meeldimisi või jagamisi. Mis omakorda annab tunnistust, et rahvale läheb peale ropendamise abil kellegi või millegi paika panemine. Väljaannete kommentaariumid ning viimasel ajal üha enam populaarsust koguvad nihilist.fm-tüüpi keskkonnad on ideaalsed mänguväljakud sõnakangelastele, kelle jaoks paikapanemine on rahvasport, mille harrastamiseks on tarvis üksnes kamaluga maailmaviha ning mantrana korratavaid roppusi.

Eesmärke võib üksnes aimata. Kas puudujääk on viisakuse või sõnavaras? Või on asi enese upitamises teiste arvel? Labasuse pooltargumendiks on sageli vaid «miks mitte». Aga miks peaks?

03.02.2015 05.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto