Sisukord
Arter
Tänane leht
07.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Horoskoop Mälumäng Male Eesti lühiuudised Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Riik hakkab võõrandama piiriribale jäävat maad Tallinna uue trammi liinile jõudmine lükkub edasi Pärnu-Jaagupis pidasid rahvatantsijad hanges pidu Üle poolesaja kaluri jäi Peipsi jääle lõksu Pärnumaal hukkusid liiklusõnnetuses ema ja laps Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erimeelne erimeelsuse suhtes Valju säutsuga nõunik Kohtuveskid jahvatavad kiiremini Majandus Lootekujud: pooltele meeldib, pooltele ei meeldi üldse Majanduse lühiuudised Veel sündimata lastega maailma vallutama Välismaa Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Merkel ja Hollande sõitsid Putiniga kohtuma Arvamus Erimeelne erimeelsuse suhtes Päeva karikatuur Meie aja kangelane Valju säutsuga nõunik Juhtkiri: Sepikojas lendab sädemeid, kuid rauda taotakse mujal Kuningas Edgar Savisaar Argo Ideon: sõna devalveerumine Mika Keränen: kelle huvides säutsutakse? Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Daniel Coll: kuidas ärritada eestlast Kultuur DVPH — Tööstuse tänava komando Kurdid negatiivset ei kuule Postimehe žürii hindab filmi «Vaikuse kutse» Tuhk, tahm ja tuhat häda Cromwell – üks revolutsionääridest Bondi sohipoeg Kilulinnas Puhaste näppudega kapoti alla Luulehetk — hetk luules Kuningas Edgar Savisaar Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Sport Spordi lühiuudised Vinge Mark Taru kiirust ei karda Hüppespets Ilves sõitis end MM-pronksile EM-pileti püüdmist jätkav Pahapill: võistlus lõppeb alles 1000 meetri jooksuga Tarbija Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erinev kultuuritaust paneb kaasade suhte proovile AK Perepoliitika – siht on üks, aga ununeb ruttu Nädala plaat. Aromaatne essents Aja auk. Igavesti 22 Galerii ja intervjuu Peep Jänesega: modernisti loometee Kurdid negatiivset ei kuule Rahvusputuka valimine Taarahinna tõus elavdab kinnisvara-turgu Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Arter Ela tervislikult või sure? Horoskoop Arter soovitab Taaskohtumine elavate surnutega Tee kodus Bocuse'i Säilitagem külma verd Tänavalt püütud mood Põige paella sünnipaika Aeg kaob, rõõm jääb Ilon Wikland: tuntagu minu töid, mitte mind H&M ja David Beckham endiselt koos Eesti silmapaistvaim pärslanna Talvevürtsine peedisupp Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ilon Wikland: tuntagu minu töid, mitte mind

12 min lugemist
Kodus: Ilon Wikland ütleb, et talle meeldib üksi olla – loomingulisele inimesele on see hädavajalik. Tõsi, vahel on tore ka külalisi vastu võtta, ja sellega sünnipäevalaps oma juubelinädalal tegelnud ongi. FOTO: Sander Ilvest

Üleeile 85. sünnipäeva tähistanud maailmakuulus eestlane, Astrid Lindgreni raamatute illustreerijana tuntuks saanud Ilon Wikland võõrustas neil päevil Arterit oma Stockholmi-kodus.

Tellijale Tellijale

Oleme jõudnud Põhjala Veneetsiasse. Arlanda lennujaama ja kesklinna ühendava ekspressrongi peatuses tekib äkitselt tabloole kiri: seoses elektrikatkestusega pole teada, millal järgmine rong väljub. Teatame Ilon Wiklandile mõningasest hilinemisest. «Palun tulge esimesel võimalusel, olen õhtu poole kinni,» kostab juubilar. Talle meeldib täpsus ja kokkulepetest kinnipidamine, on meid juba hoiatatud. Õnneks tuleb rong juba viie minuti pärast.

Keskraudteejaamast on Wiklandi majani umbes 20 minuti tee, ja et jõuda kaheksandale korrusele, kasutame mõistagi lifti. Kunstniku korter on avar ja justkui õhuline – kahe rõdu ja heledates toonides elutoaga, mille kõrval asub suure lauaga töötuba. Akendest ja rõdudelt avaneb vaade vastas asuvale saarele, ning päike, räägib kunstnik, paistab aknast sisse nii hommikul kui ka õhtul ja töölauale langev valgus on täpselt see õige. Õige meeleolu tekitamiseks pistab ta plaadimängijasse Itaalia klarnetimuusika plaadi ja siis tundub, et suurlinn oma autodest pungil tänavatega asub kusagil kaugel.

06.02.2015 09.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto