Teenetemärke jagus 99 inimesele

Riigivapi I klass

Siim Kallas – Euroopa Komisjoni asepresident 2004–2014

Riigivapi II klass

Andrus Ansip – endine peaminister

Riigivapi III klass

Indrek Teder – jurist, õiguskantsler

Valgetähe I klass

Carl Bildt – Läänemere piirkonna koostöö ja Euroopa julgeoleku edendaja, Rootsi

Valgetähe II klass

Mihhail Lotman – kirjandusteadlane ja semiootik

Valgetähe III klass

Mikk Marran – kaitsepoliitika edendaja

Karl Pajusalu – keeleteadlane, akadeemik, Tartu Ülikooli professor

Maido Saar – tantsulooja ja -juht

Hirvo Surva – koorijuht

Valgetähe IV klass

Sven Lennart Alpstål – ettevõtluse edendaja

Viljar Aro – hariduselu edendaja

Dan Bogdanov – informaatikateadlane

Ahto Buldas – küberneetikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Vaiko Eplik – muusik ja helilooja

Gennadi Gramberg – rahvusvähemuste koostöö edendaja

Veljo Haamer – infoühiskonna arendaja

Mart-Järvo Hirtentreu – ettevõtluse edendaja

Iira Igasta – ajakirjanik

Ülle Jaakma – loomakasvatusteadlane, Eesti Maaülikooli professor

Peeter Jalakas – teatrijuht ja lavastaja

Veljo Kaasik – arhitekt

Marika Kairjak – riigiametnik, õigusloome edendaja

Tõnis Kanger – keemik, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Feliks Kark – näitleja

Leida Kikka – ettevõtluse edendaja

Janika Kronberg – kirjandusteadlane

Celia Kuningas-Saagpakk – diplomaat

Sulev Kõks – neurobioloog, Tartu Ülikooli professor

Tõnis Kõrvits – helilooja

Indrek Laul – ettevõtluse edendaja, klaverikunstnik

Hellar Mutle – ettevõtluse edendaja

Inna Ombler – riigiprokurör

Toomas Rang – elektroonikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor

Indrek Rohtmets – loodushariduse edendaja, teaduse populariseerija

Riina Rõõmus – raadioajakirjanik

Üllar Saaremäe – lavastaja ja näitleja

Mare Vint – graafik

Veiko Õunpuu – filmilooja

Valgetähe V klass

Tuuli Duneton – kaitsepoliitika arendaja

Ehalill Halliste – tekstiilikunstnik

Saamo Heldema – ajaloo talletaja Läänemaal

Leida-Tiia Järg – muusikateadlane ja pedagoog

Valdeko Kalma – maadlusspordi edendaja Viljandimaal

Margus Kappel – muusik

Mihkel Karja – kaevur, kaevandamistehnoloogia arendaja

Silvi Karro – ajakirjanik

Paul Kokla – keeleteadlane

Reet Kokovkin – kohaliku elu edendaja Hiiumaal

Marcus Adrian Kolga – eestluse edendaja Kanadas

Gunnar Koll – sordiaretaja

Igor Kotjuh – luuletaja, prosaist, tõlkija

Kristo Käärmann – ettevõtluse edendaja

Marju Lepajõe – religiooniteadlane, Tartu Ülikooli õppejõud

Linnu-Lydia Mae – logopeed, puuetega laste hariduse edendaja

Hillar Mets – illustraator, karikaturist

Hardi Meybaum – ettevõtluse edendaja

Urmas Nemvalts – illustraator, karikaturist

Mati Nõmmiste – audiitortegevuse arendaja

Helle-Reet Paris (Vahersalu) – kunstihariduse edendaja

Aivar Pikkmets – talupidaja, ettevõtluse edendaja

Pille-Riin Purje – teatrikriitik

Leida Rammo – näitleja

Rasmus Rask – lastekaitse edendaja

Riho Ridbeck – muusik ja koorijuht

Viiu Sillaste – tehnikahariduse edendaja, Tallinna Tehnikakõrgkooli professor

Alan Teder – eesti muusikakultuuri tutvustaja, Kanada

Marko Tiirmaa – kohaliku elu edendaja, riigikaitseõpetaja, kaitseliitlane, nooremleitnant

Ruslan Trochynskyi – muusik, Eesti-Ukraina kultuurisidemete edendaja

Viivi Voorand – muusikapedagoog ja koorijuht

Rein Väli – represseeritute eestseisja Saaremaal

Valgetähe medal

Fedor Shantsyn – ajaloo talletaja Narvas

Eesti Punase Risti II klass

Urmas Lepner – arstiteadlane, kirurgia arendaja

Eesti Punase Risti III klass

Mart-Peeter Erss – sotsiaaltöö arendaja

Tõnu Vanakesa – kirurg

Eesti Punase Risti IV klass

Taimi Allas – vereandja

Kaja Arbeiter – perearst

Eva Kirillova – puuetega inimeste eestseisja

Anne Kõiv – puuetega laste hariduse edendaja

Eesti Punase Risti V klass

Peeter Hallist – vereandja

Vello Vaarmets – vereandja

Kotkaristi II klass

Frederick «Ben» Hodges – Eesti ja NATO koostöö edendaja, kindralleitnant, Ameerika Ühendriigid

Kotkaristi III klass

Kaupo Rosin – kaitseväelane, kolonelleitnant

Kotkaristi IV klass

Arne Hass – kaitsepolitseinik

Toomas Õmblus – kaitsepolitseinik

Kotkaristi V klass

Kert Kotkas – politseiametnik, politseileitnant

Viktor Preiman – vabadusvõitleja

Reimo Raivet – politseiametnik, politseileitnant

Andrei Taratuhin – politseiametnik, politseikapten

Kotkaristi kuldrist

Kersti Nüüd – politseiametnik, piirivalve vanemkonstaabel

Aleksandr Pavlov – kaitseliitlane, kapral

Maarjamaa Risti I klass

Timothy John Berners-Lee – arvutiteadlane, World Wide Webi looja, Suurbritannia

Maarjamaa Risti II klass

Neelie Kroes – digitaalse ühisturu edendaja, endine Euroopa Komisjoni asepresident, Madalmaad

Maarjamaa Risti III klass

Nils Göran Bronner – Eesti ettevõtluse toetaja, Rootsi

Jānis Kažociņš – Eesti-Läti julgeolekukoostöö edendaja

Elmer MacKay – Eesti sõjapõgenike abistaja Kanadas

Christopher P. Skaluba – Eesti-NATO koostöö edendaja, Ameerika Ühendriigid

Timothy D. Snyder – ajaloolane, Yale’i ülikooli professor, Ameerika Ühendriigid

Maarjamaa Risti IV klass

Saska Saarikoski – ajakirjanik, Soome

Maarjamaa Risti V klass

Zinaida Strogalštšikova – vepsa kultuuri edendaja, Venemaa

    Tagasi üles