Sisukord
Eesti
Tänane leht
06.02.2015
Eesti Horoskoop Palju õnne Dilbert Mälumäng Karjäär presidendi nõuniku pärast ohus Sõnavabadus kehtib mõlemale osapoolele Eesti lühiuudised Kaljurand: India ametivõimud mõistavad meie muret Teadlased soovivad rajada targa linna Piirilinnad otsivad väljapääsu elanike arvu vähenemisele Tagakülg 0602esikas Eestis on liiga palju väheharitud inimesi Male Kui see ei ole laim, siis mis on? Säuts vallandas piiriülese tüli Riigikokku kandideerijate soovitused tööta jäänutele Majandus Arto Aas ajas ettevõtjad marru McDonaldʼs hädas konkureerivate idufirmadega Väikeettevõtja peab pantima oma naha Välismaa Gruusia saab NATO õppusi ja koolituskeskuse Hagel hoiatas põhja-lõuna lõhe eest NATO tuumaarutelu tumestavad Vene pommitajad Mikser oleks valmis kaaluma Ukrainale relvaabi andmist Kaitsevägi asub remontima maja, millele heisata NATO lipp Arvamus Postimees 1901. aastal Catlyn Kirna: kõigil rinnetel muutusteta Kõva sõna Ott Raidla: mida rahaga teha saab? Andrus Karnau: pitsitavad võlakirjad Tiit Reinberg: Töö määrab kõik Valimiste peaküsimused: kuidas tuua elu maale tagasi? Päeva karikatuur Juhtkiri: marginaalide punktivõit Jaanus Piirsalu: minge muutke end Ukrainas Kultuur Luule on põhiline Kultuurkapitali aastapreemiad 2014 Kõige säravamad said hiilgust juurde Sport Märtini masin läheb oksjonile Spordi lühiuudised Augsburg Meistrite liiga kursil, Dortmund jätkuvalt ebakindel Peep Pahv: Kalevi liiga suur suutäis Kanepi ja Kontaveidi esimene paarismäng lõppes kaotusega Koondislased Levadia trennis: kogemused ja võimalikud liitujad Tarbija Elamus nii näituse kui ka filmina Tartu Võistulaulmine tuleb «Tuljakuta» Unustatud lastemuusikalis tegutsevad hambamehed Uues lavastuses täitub teatrijuhi mitu unistust Ragne Varblane ja Liili Saar: suuri unistusi tuleb püüda ja julgeid asju teha Lastes tuleb soodustada rõõmu liikumisest Elva maksab õpilastele kuni 600-eurost stipendiumi Külalisloengu reklaamist sai valimiskampaania Mees eitas kireroima Suur hundikari elab puutumatuna Tudengid loovad nädalaga idufirmasid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 22 aastat tagasi püstitasid Eesti sportlased maailmarekordi, mis kanti ka Guinnessi rekordite raamatusse. Mis alal?

2. Aperitiivid on kategooria alkohoolseid jooke, mida manustatakse söögiisu tõstmiseks enne söögikorda. Omaaegses Nõukogude Liidus olid sellised joogid uudiseks. Mis nimesid kandsid Nõukogude Liidu esimesed aperitiivid?

3. Nõukogude Liidu esimene laiekraankino Kosmos on Tallinnas taas avatud ja suurema ekraaniga kui kunagi varem. Nimigi uus – Kosmos IMAX. Suures saalis on ekraanipinda 300 ruutmeetrit ning istekohti 325. Samas on ka kaks väiksemat 50-kohalist saali väiksema ekraaniga. Need kannavad kahe kuulsa inimese nime. Kelle?

4. Talvel on mitmeid määratlusi: astronoomiline, meteoroloogiline, klimaatiline. Millal algab talv kitsamas mõttes ehk päristalv?

5. Möödunud aasta eelviimasel päeval lahkus igavikku austria päritolu ameerika näitlejanna, kes kaks nädalat hiljem oleks saanud 105-aastaseks. Tema nimele jäävad püsima mitmed filmimaailma rekordid: ta oli esimene, kes võitis parima näitleja Oscari kaks korda, ta oli esimene, kes võitis selle auhinna kahel järjestikusel aastal, ta sai olla Oscari laureaat 78 aastat. Kes oli see läbi aegade vanimaks elanud Oscari auhinna saaja?

------

Vastused:

1. 100 kilomeetri lestaujumises.

2. Gabriel ja Agnes. Hiljem muutusid need liköörideks.

3. Stanley Kubricki ja Stanisław Lemi.

4. Siis, kui tekib püsiv lumikate.

5. Luise Rainer.

Seotud lood
    05.02.2015 07.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto