N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 22 aastat tagasi püstitasid Eesti sportlased maailmarekordi, mis kanti ka Guinnessi rekordite raamatusse. Mis alal?

2. Aperitiivid on kategooria alkohoolseid jooke, mida manustatakse söögiisu tõstmiseks enne söögikorda. Omaaegses Nõukogude Liidus olid sellised joogid uudiseks. Mis nimesid kandsid Nõukogude Liidu esimesed aperitiivid?

3. Nõukogude Liidu esimene laiekraankino Kosmos on Tallinnas taas avatud ja suurema ekraaniga kui kunagi varem. Nimigi uus – Kosmos IMAX. Suures saalis on ekraanipinda 300 ruutmeetrit ning istekohti 325. Samas on ka kaks väiksemat 50-kohalist saali väiksema ekraaniga. Need kannavad kahe kuulsa inimese nime. Kelle?

4. Talvel on mitmeid määratlusi: astronoomiline, meteoroloogiline, klimaatiline. Millal algab talv kitsamas mõttes ehk päristalv?

5. Möödunud aasta eelviimasel päeval lahkus igavikku austria päritolu ameerika näitlejanna, kes kaks nädalat hiljem oleks saanud 105-aastaseks. Tema nimele jäävad püsima mitmed filmimaailma rekordid: ta oli esimene, kes võitis parima näitleja Oscari kaks korda, ta oli esimene, kes võitis selle auhinna kahel järjestikusel aastal, ta sai olla Oscari laureaat 78 aastat. Kes oli see läbi aegade vanimaks elanud Oscari auhinna saaja?

------

Vastused:

1. 100 kilomeetri lestaujumises.

2. Gabriel ja Agnes. Hiljem muutusid need liköörideks.

3. Stanley Kubricki ja Stanisław Lemi.

4. Siis, kui tekib püsiv lumikate.

5. Luise Rainer.

Tagasi üles