T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATO tuumaarutelu tumestavad Vene pommitajad

Evelyn Kaldoja
NATO tuumaarutelu tumestavad Vene pommitajad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Idanaaber ja nende hirmutusvahend: Vene peaprokurör Juri Tšaika, kaitseminister Sergei Šoigu, president Vladimir Putin ja föderatsiooninõukogu juht Valentina Matvijenko strateegilise pommitaja pildi taustal.
Idanaaber ja nende hirmutusvahend: Vene peaprokurör Juri Tšaika, kaitseminister Sergei Šoigu, president Vladimir Putin ja föderatsiooninõukogu juht Valentina Matvijenko strateegilise pommitaja pildi taustal. Foto: SCANPIX

Eilne NATO kaitseministrite kohtumine Brüsselis algas tuumaplaneerimisgrupi istungiga. See üritus toimub igal aastal ning selle sisu kohta ei tehta pressiavaldusi, kuid nagu väga paljudele teistele julgeolekuteemadele oli ka tuumaarutelule tekkinud tavatult vürtsikas taust.

Möödunud nädalal lendas üle Inglise kanali – rahvusvahelisel alal, aga siiski Briti õhuruumi lähedal – kaks Venemaa pommitajat. Nagu uudistes märgitakse, võisid need pommitajad kanda ka tuumarelva. Või kui ei kandnud, on selleks igal juhul võimelised. See oli sündmus, mida nii allianss kui ka selle liikmete esindajad eile Brüsselis korduvalt meenutasid.

Tagasi üles