R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sõnavabadus kehtib mõlemale osapoolele

Merike Teder
, reporter
Sõnavabadus kehtib mõlemale osapoolele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Peaminister Taavi Rõivas märkis, et Eestis on mõlemat pidi sõnavabadus ning kõigil õigus välja öelda, mis nad arvavad.

Tallinna Televisiooni ajakirjanik küsis eile valitsuse pressikonverentsil presidendi nõuniku Iivi Anna Masso väljaütlemisele viidates peaministrilt, miks on Eestis kombeks ebamugavaid küsimusi küsivaid või ebamugavaid teemasid esile toovaid inimesi nimetada Kremli agentideks.

«Ma ei arva, et Eestis kõiki ebamugavaid küsimusi nimetavaid inimesi kuidagi sildistataks. Ma ei ole seda märganud,» vastas Rõivas.

«Aga samas, kui keegi ikkagi ühemõtteliselt – ükskõik, mis suunitlusega – jutupunkte esitab, siis oma hinnangu andmisest...

Meil on mõlemat pidi sõnavabadus: inimestel on õigus välja öelda, et nemad ei pea okupatsioonikuritegusid eriti millekski, nagu ütles Tallinna linnapea, aga inimestel peab olema ka õigus öelda, et selline väljaütlemine ei kõlba kuhugi. Mõlemat pidi peab olema sõnavabadus, siis on kõigil selge, kes mida arvab,» selgitas Rõivas.

Tagasi üles