Sisukord
AK
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu?

4 min lugemist
Jaak Jõerüüt. FOTO: Peeter Langovits

Kui mõtleme lähedaste inimeste elukäikudele, mida oleme saanud jälgida kõige kauem ja kõige vahetumalt, siis märkame, millisel imelisel kombel avalduvad ikka ja jälle inimese uskumatu sitkus ja visadus läbi elu, ning võime reageerida kõigile ootamatustele.

Tellijale

Seni, kui kõik see on inimlikul tasemel, tundub kõik loomulik ja ka võimalik. Kui aga inimene on liikunud riiklikule tasemele, siis tabab teda tavaliselt iseäralik kramp. Kõrged ametiisikud hakkavad rääkima arusaamatut kroonukeelt ja langetama otsuseid ning tegema tegusid, mida nad oma pere keskel kunagi ei teeks. Lihtsad asjad aetakse keeruliseks. Kusagile kaovad nii sitkus kui ka paindlikkus. Maad võtavad ametkondlik bürokraatia ja lihtlabane tähenärimine.

Ma tsiteerisin iseennast, artiklist, mis on kirjutatud kümne aasta eest. Sõnad ei ole sihitud ainult kodumaiste fenomenide, vaid üldinimlike nähtuste pihta. Kümne aasta eest leidsin ma esimest korda ka oma sõnastuse Eesti riigi suurima turvariski jaoks: rumalus. Hiljem, kui elu andis võimaluse kokku puutuda erinevate inimestega mitmel maal, ei pea ma seda muidugi enam spetsiifiliseks  Eesti turvariskiks.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto