Sisukord
Tervis
Tänane leht
07.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Horoskoop Mälumäng Male Eesti lühiuudised Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Riik hakkab võõrandama piiriribale jäävat maad Tallinna uue trammi liinile jõudmine lükkub edasi Pärnu-Jaagupis pidasid rahvatantsijad hanges pidu Üle poolesaja kaluri jäi Peipsi jääle lõksu Pärnumaal hukkusid liiklusõnnetuses ema ja laps Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erimeelne erimeelsuse suhtes Valju säutsuga nõunik Kohtuveskid jahvatavad kiiremini Majandus Lootekujud: pooltele meeldib, pooltele ei meeldi üldse Majanduse lühiuudised Veel sündimata lastega maailma vallutama Välismaa Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Merkel ja Hollande sõitsid Putiniga kohtuma Arvamus Erimeelne erimeelsuse suhtes Päeva karikatuur Meie aja kangelane Valju säutsuga nõunik Juhtkiri: Sepikojas lendab sädemeid, kuid rauda taotakse mujal Kuningas Edgar Savisaar Argo Ideon: sõna devalveerumine Mika Keränen: kelle huvides säutsutakse? Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Daniel Coll: kuidas ärritada eestlast Kultuur DVPH — Tööstuse tänava komando Kurdid negatiivset ei kuule Postimehe žürii hindab filmi «Vaikuse kutse» Tuhk, tahm ja tuhat häda Cromwell – üks revolutsionääridest Bondi sohipoeg Kilulinnas Puhaste näppudega kapoti alla Luulehetk — hetk luules Kuningas Edgar Savisaar Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Sport Spordi lühiuudised Vinge Mark Taru kiirust ei karda Hüppespets Ilves sõitis end MM-pronksile EM-pileti püüdmist jätkav Pahapill: võistlus lõppeb alles 1000 meetri jooksuga Tarbija Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erinev kultuuritaust paneb kaasade suhte proovile AK Perepoliitika – siht on üks, aga ununeb ruttu Nädala plaat. Aromaatne essents Aja auk. Igavesti 22 Galerii ja intervjuu Peep Jänesega: modernisti loometee Kurdid negatiivset ei kuule Rahvusputuka valimine Taarahinna tõus elavdab kinnisvara-turgu Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Arter Ela tervislikult või sure? Horoskoop Arter soovitab Taaskohtumine elavate surnutega Tee kodus Bocuse'i Säilitagem külma verd Tänavalt püütud mood Põige paella sünnipaika Aeg kaob, rõõm jääb Ilon Wikland: tuntagu minu töid, mitte mind H&M ja David Beckham endiselt koos Eesti silmapaistvaim pärslanna Talvevürtsine peedisupp Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti silmapaistvaim pärslanna

4 min lugemist
Ülemuse kiitus: professor Andres Metspalu ütleb Eesti Geenivaramu vanemteaduri Lili Milani (pildil) kohta: «Paljud naised, kes alustavad doktoriõpinguid, kaotavad pärast abiellumist ja laste saamist motivatsiooni ja mõnikord ka usu endasse ning loobuvad teadlaseks pürgimast. Dr Lili Milani näide võiks motiveerida paljusid neist ja ehk tuleb neil mõte, et kui Lili suudab, suudan ka mina!» FOTO: Toomas Tatar

«Eestlane olen ja eestlaseks jään, kuigi mind eestlaseks ei loodud,» kuulutab vastne noore teadlase preemia laureaat Lili Milani, kelle vanemad on pärit Iraanist ja kes ise sündinud Rootsis.

Tellijale Tellijale

Olete märganud, et ostate apteegist karbi ravimeid, neelate neid täpselt nii, nagu arst on ette kirjutanud, kuid tulemust, vähemalt paremuse poole, ei mingisugust? Aga uskuge, et veel vähem tahate te kogemust, et võtate küll rohtu, nagu ette nähtud, ent ühtäkki hakkab sedavõrd halb, et satute koguni haiglasse.

Viga, muide, ei pruugi sugugi peituda ravimis kui sellises. Olematu või ohtliku tulemuse põhjust tasub otsida pigem teie geenidest – ja just seda Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu vanemteadur Lili Milani, geneetiliselt läbi ja lõhki pärslanna, kolleegidega teebki. Oma töö eesmärgi sõnastab ta nii – sulaselges, aktsenditus, grammatiliselt ülikorrektses eesti keeles – : «Miks on inimestele vajalik ja talutav doos ravimite puhul niivõrd erinev?»

06.02.2015 09.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto