R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ragne Varblane ja Liili Saar: suuri unistusi tuleb püüda ja julgeid asju teha

Tartu Postimehe reedene intervjuu
Aime Jõgi
, reporter
Ragne Varblane ja Liili Saar: suuri unistusi tuleb püüda ja julgeid asju teha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ragne Varblane (vasakul) ja Liili Saar võtsid nädala eest Tartu tervishoiu kõrgkooli lõpuaktusel vastu õe õppekava diplomi ja tunnustuskirja suurepärase töö eest, mis keskendus – surmale! Kool on neil nüüd läbi ja seljataga uksed, mis avanevad tulevikku.
Ragne Varblane (vasakul) ja Liili Saar võtsid nädala eest Tartu tervishoiu kõrgkooli lõpuaktusel vastu õe õppekava diplomi ja tunnustuskirja suurepärase töö eest, mis keskendus – surmale! Kool on neil nüüd läbi ja seljataga uksed, mis avanevad tulevikku. Foto: Kristjan Teedema

Õe diplomi saanud Ragne Varblane ja Liili Saar uurisid oma lõputöös surma. Nad usuvad, et surmateadlikkus aitab elu väärtustada. Esimene märgib, et tema tahab oma elu elada aina õppides ja end täiendades, ning teine, et elada tuleb nii, et see oleks pärast nagu Grammy auhinnaga pärjatud väärtfilm.

Ragne, teil on sel nädalal seljataga juba kaks 12-tunnist valvet intensiivraviosakonnas ning teie, Liili, uus tööpäev algab täna õhtul laste ja noorte vaimse tervise keskuses ehk endise nimega lastepsühhiaatria osakonnas.

Ragne Varblane: Ma vahetasin just osakonda. Kooli ajal töötasin peaaegu kaks aastat nefroloogiaosakonnas, kus oli hea ja rahulik õppimise kõrvalt käia ning kus teooria ja praktika hästi kokku käisid.

Tagasi üles