N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mees eitas kireroima

Risto Mets
, reporter
Mees eitas kireroima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Urmas Kohler ja tema kaitsja vandeadvokaat Anu Vilt kohtusaalis enne istungi algust.
Urmas Kohler ja tema kaitsja vandeadvokaat Anu Vilt kohtusaalis enne istungi algust. Foto: Kalev Saar

Eile Tartu maakohtu ette astunud Urmas Kohlerit (58) süüdistab prokuratuur elukaaslase mõrvas mullu juulikuus. Kohler ise süüd omaks ei võtnud.

Lõuna ringkonnaprokurör Toomas Liiva märkis süüdistuskõnes, et seostab Kohlerit äärmiselt raske kuriteo toimepanemises mullu ööl vastu 10. juulit. Kohleri tolleaegset elukaaslast, 49-aastast Ritat löödi sel ööl tömbi esemega mitmel korral peapiirkonda, mistõttu naine suri kohapeal.

Liiva hinnangul aitavad kogutud tõendid seostada just Kohlerit naise surmaga. Kohleri kaitsja vandeadvokaat Anu Vilt asus aga seisukohale, et pole tõendeid, nagu oleks naise surm saabunud süüdistatava käe läbi. Ta lisas, et väga oluline on järgida protsessis toonaste sündmuste kuupäevi ja kellaaegu. Nimelt leiti ohvri surnukeha alles hiljem, mis teeb mõrva seostamise tema kaitsealusega veelgi keerulisemaks.

Tagasi üles