T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui see ei ole laim, siis mis on?

Marian Männi
, reporter
Kui see ei ole laim, siis mis on?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Presidendi nõunik Iivi Anna Masso paneb ajakirjanik Risto Vuorisele süüks, et too üksnes ei jaganud blogi «Todellinen Tallinna», vaid ka kaitses selle valesid ja laimu tulvil, kangesti Kremli propagandat meenutavaid seisukohti.

«See tekst on Kremli stiilis, et jätta inimestest räpane, vastik ja ebausutav mulje,» selgitas Masso, mis teda postituse juures häiris. Blogi on anonüümne, kuid Masso sõnul viitab soomekeelne tekst Johan Bäckmanile (keda Venemaa kutsus näiteks Krimmi valimiste vaatlejaks ja kes väitis, et need sujusid rahvusvaheliste reeglite järgi) või temataolistele Eesti suhtes vaenulikele kirjameestele.

«Seal on laimatud mind isiklikult ja meie suursaadikut Margus Laidret, presidenti ja möödaminnes nõunik Toomas Sildamit,» ütles Masso. «Seal ei ole otseselt väga palju valeväiteid. See on väga Bäckmani või temataoliste stiil. Väited esitatakse väikse konksuga, et ei oleks lihtne kohtusse kaevata või kinni võtta. Mind solvas väga, et seal on kaks korda väidetud, nagu oleksin president Ilvese pruut. Ja et mind olevat selleks toodudki Eestisse. Minust tehakse nõuniku asemel hoor. Kui see ei ole laim, siis ma ei tea, mis on.»

Tagasi üles