Sisukord
Eesti
Postimees
06.02.2015
Eesti Male Horoskoop Palju õnne Dilbert Mälumäng Kaljurand: India ametivõimud mõistavad meie muret Sõnavabadus kehtib mõlemale osapoolele Eesti lühiuudised Kui see ei ole laim, siis mis on? Teadlased soovivad rajada targa linna Piirilinnad otsivad väljapääsu elanike arvu vähenemisele Tagakülg 0602esikas Eestis on liiga palju väheharitud inimesi Säuts vallandas piiriülese tüli Karjäär presidendi nõuniku pärast ohus Meri halastas vangidele enim Majandus Arto Aas ajas ettevõtjad marru McDonaldʼs hädas konkureerivate idufirmadega Väikeettevõtja peab pantima oma naha Välismaa Gruusia saab NATO õppusi ja koolituskeskuse Hagel hoiatas põhja-lõuna lõhe eest NATO tuumaarutelu tumestavad Vene pommitajad Mikser oleks valmis kaaluma Ukrainale relvaabi andmist Kaitsevägi asub remontima maja, millele heisata NATO lipp Arvamus Postimees 1901. aastal Catlyn Kirna: kõigil rinnetel muutusteta Kõva sõna Ott Raidla: mida rahaga teha saab? Andrus Karnau: pitsitavad võlakirjad Tiit Reinberg: Töö määrab kõik Valimiste peaküsimused: kuidas tuua elu maale tagasi? Päeva karikatuur Juhtkiri: marginaalide punktivõit Jaanus Piirsalu: minge muutke end Ukrainas Kultuur Luule on põhiline Kultuurkapitali aastapreemiad 2014 Kõige säravamad said hiilgust juurde Sport Märtini masin läheb oksjonile Spordi lühiuudised Augsburg Meistrite liiga kursil, Dortmund jätkuvalt ebakindel Peep Pahv: Kalevi liiga suur suutäis Kanepi ja Kontaveidi esimene paarismäng lõppes kaotusega Koondislased Levadia trennis: kogemused ja võimalikud liitujad Tarbija Elamus nii näituse kui ka filmina Tartu Võistulaulmine tuleb «Tuljakuta» Unustatud lastemuusikalis tegutsevad hambamehed Uues lavastuses täitub teatrijuhi mitu unistust Ragne Varblane ja Liili Saar: suuri unistusi tuleb püüda ja julgeid asju teha Lastes tuleb soodustada rõõmu liikumisest Elva maksab õpilastele kuni 600-eurost stipendiumi Külalisloengu reklaamist sai valimiskampaania Mees eitas kireroima Suur hundikari elab puutumatuna Tudengid loovad nädalaga idufirmasid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teadlased soovivad rajada targa linna

1 min lugemist

Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi ja Soome Aalto ülikooli teadlased on saanud Euroopa Liidu teaduse ja innovatsiooni raamprogrammi Horisont 2020 nn Teamingu teadustippkeskuste meetmes teise vooru, mida võib teadusmaastikul võrrelda Oscari nominatsiooniga filmitööstuses.

Projekt, milles osalevad ka Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli teadlased, on üks kahest Eestist lähtunud Teamingu taotlusest, mis pääses teise vooru, teatas Tallinna Tehnikaülikooli pressiesindaja.

FINEST Twinsi projekti eesmärgiks on luua piiriülene targa linna tippkeskus, mille uurimisteemaks on linn kui elu-, majandus- ja innovatsioonikeskkond. Selles osalevad teadlased, äri- ja innovatsiooniklastrid, avaliku sektori ning eraettevõtete tipptegijad Eestist ja Soomest, et ära kasutada mõlema regiooni teadmised, innovatsioon ja ettevõtlus.

Projekti on hõlmatud Eesti erinevad regioonid ja Helsingi-Uusimaa piirkond. Targa linna tippkeskuse eesmärgiks on linnakeskkonna arengut edendavate innovatsioonide jaoks vajalike raamtingimuste arendamine, et meelitada ligi rahvusvahelisi investeeringuid ning toimida innovatiivsete lahenduste ja ettevõtete hüppelauana rahvusvahelisele turule.

Projekti sihiks on luua testkeskkond, kus toimiks teaduslik, innovatsiooni ning ärikoostöö, parendamaks elukeskkonda ja mobiilsust, samuti edendada piiriüleseid teenuseid ja parandada elukvaliteeti. Testkeskkond on n-ö living lab, kus saab katsetada uusi, kommertsialiseerumisele lähedasi innovatsioone, e-riigi lahendusi ja muid uuendusi linnastumises ning linnade ökosüsteemides.

Seotud lood
05.02.2015 07.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto