L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teadlased soovivad rajada targa linna

Teadlased soovivad rajada targa linna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi ja Soome Aalto ülikooli teadlased on saanud Euroopa Liidu teaduse ja innovatsiooni raamprogrammi Horisont 2020 nn Teamingu teadustippkeskuste meetmes teise vooru, mida võib teadusmaastikul võrrelda Oscari nominatsiooniga filmitööstuses.

Projekt, milles osalevad ka Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli teadlased, on üks kahest Eestist lähtunud Teamingu taotlusest, mis pääses teise vooru, teatas Tallinna Tehnikaülikooli pressiesindaja.

FINEST Twinsi projekti eesmärgiks on luua piiriülene targa linna tippkeskus, mille uurimisteemaks on linn kui elu-, majandus- ja innovatsioonikeskkond. Selles osalevad teadlased, äri- ja innovatsiooniklastrid, avaliku sektori ning eraettevõtete tipptegijad Eestist ja Soomest, et ära kasutada mõlema regiooni teadmised, innovatsioon ja ettevõtlus.

Projekti on hõlmatud Eesti erinevad regioonid ja Helsingi-Uusimaa piirkond. Targa linna tippkeskuse eesmärgiks on linnakeskkonna arengut edendavate innovatsioonide jaoks vajalike raamtingimuste arendamine, et meelitada ligi rahvusvahelisi investeeringuid ning toimida innovatiivsete lahenduste ja ettevõtete hüppelauana rahvusvahelisele turule.

Projekti sihiks on luua testkeskkond, kus toimiks teaduslik, innovatsiooni ning ärikoostöö, parendamaks elukeskkonda ja mobiilsust, samuti edendada piiriüleseid teenuseid ja parandada elukvaliteeti. Testkeskkond on n-ö living lab, kus saab katsetada uusi, kommertsialiseerumisele lähedasi innovatsioone, e-riigi lahendusi ja muid uuendusi linnastumises ning linnade ökosüsteemides.

Märksõnad
Tagasi üles