N, 11.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1901. aastal

Postimees
Postimees 1901. aastal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Raudtee puhvetid on mõnes paigas kohalikkude elanikkude joomise-klubedeks muutunud, iseäranis pühapäevadel, millal joovastavate jookidega kauplemine trahterites ja monopoli poodides kitsendatud. Sellepärast on aktsiisi valitsus selle korraldamise küsimise harutusele võtnud, mis karva päält ära peab määrama, millal joovastavate jookide müümist raudtee puhvetites algama ja lõpetama peab. Raudtee puhvetites võib aga theed, kohvi ja söökisid igal ajal müüa.

Murdvargus pandi eile enne lõunat Meltsi uul. nr. 78 toime. Sel ajal kui elanikud laadal olnud, tunginud kurjategija nende korterisse, kus juures ta kolm lukku lahti murdnud, puistanud nende kraami ja riided laiali ja viinud 53 rubla raha ära. Riietest ei ole ta aga midagi kaasa võtnud. Nagu jälgedest näha, tulnud kelm jõe poolt läbi aia ja läinud säält jälle tagasi, kus ta jäljed talitee pääle ära kadunud.

Tagasi üles