L, 24.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tagakülg

Postimees
Tagakülg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viljandi järv eile.
Viljandi järv eile. Foto: Marko Saarm / Sakala

Viljandi järvel käib jäätegu

Kuigi miinuskraadid on Viljandi järve kenasti kaanetanud ning see kannab nii uisutajaid kui kalamehi, töötas eile seal mitu pumpa, millega järvest vett välja pumbati.

Üks «Kalafesti» korraldajaid Paul Liivoja ütles, et kuna tänavuse festivali programm on esimest korda ajaloos kolmepäevane, tahetakse areneda ka kvaliteedi poolest, ja jää tegemine tagab kalapüüdjatele veel paremad tingimused. «Täna on järvejää juba nii tugev, et saaks vabalt vastu võtta kõiki külalisi, aga teeme selle siledamaks ja ilusamaks,» selgitas ta.

Täpselt nädala pärast avapaugu saava «Kalafesti» korraldajad ootavad ka külaliste rekordit – sihiks on võetud 10 000 inimest. Sakala

Maeti Tehumardi veteran Klaus Ritter

27. jaanuaril suri Münchenist vähem kui poolsada kilomeetrit lõuna poole jäävas Agatharied-Haushamis Klaus Ritter, kes on Eestis tuntud eeskätt kui 1944. aastal Saaremaal Sõrve poolsaarel Tehumardi öölahingus Saksa poolel võidelnud pataljonikomandör. Saaremaalt lahkus ta viimaste evakueeritud sõdurite hulgas Sõrve sääre läänekaldalt 1944. aasta 24. novembri varahommikul. Ritteri matusetalitus toimus eile Gautingi evangeelses Kristuse kirikus ja tema põrm sängitati kohaliku metsakalmistu mulda. Meie Maa

Täna: postimees.ee

vahendab meeleolusid NO99 «Savisaare» esietenduselt.

Homme Postimehes

suheteküljel uuritakse, milliseid probleeme võib paarisuhtes kaasa tuua partnerite erinev kultuuritaust.

Tagasi üles