Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Täna 51 aastat tagasi maandus lennuk koos ansambliga The Beatles John F. Kennedy nimelisele lennuväljale New Yorgis, põhjustades meeletu biitlivaimustuse riigis. Tõuke selleks oli andnud biitlite eelmisel aastal tehtud singel, mis võttis Ameerika Ühendriikide edetabelites kõige kõrgema koha. Mis lugu ameeriklasi vaimustas?

2. 28. jaanuaril inaugureeriti ametisse Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere. Kes oli esimene Eesti Teaduste Akadeemia president iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigis?

3. Filmis «Helisev muusika» mängib autokraatset isa kapten Georg Johannes Ritter von Trappi Kanada näitleja Arthur Christopher Orme Plummer. Mille poolest on Plummer eriline Oscari laureaatide pikas nimistus?

4. Mis nime kandis 1987. aastal nn fosforiidisõja algatanud telesaade, mida juhtis ajakirjanik Juhan Aare? Saatejuht ise on olnud arvamusel, et just see saade andis Nõukogude Liidu lagunemisele sisse õige hoo.

5. Mööda Eestit sõidab ringi Reformierakonna buss saadikukandidaatidega. Buss on üsna vana, seda marki sõiduriistu toodeti aastatel 1973–1985. Mis marki on see buss?

------

Vastused:

1. «I Want to Hold Your Hand».

2. Arno Köörna, president aastatel 1990–1994.

3. Vanim Oscari pälvinud meesnäitleja. Sai parima kõrvalosa Oscari 82-aastasena rolli eest Michael C. (Mike) Millsi filmis «Algajad» («Beginners», 2012).

4. «Panda».

5. MAN SD200. Bussi toodeti Lääne-Berliinis.

06.02.2015 09.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto