Sisukord
Talisport
Postimees
07.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Horoskoop Mälumäng Male Eesti lühiuudised Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Riik hakkab võõrandama piiriribale jäävat maad Tallinna uue trammi liinile jõudmine lükkub edasi Pärnu-Jaagupis pidasid rahvatantsijad hanges pidu Üle poolesaja kaluri jäi Peipsi jääle lõksu Pärnumaal hukkusid liiklusõnnetuses ema ja laps Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erimeelne erimeelsuse suhtes Valju säutsuga nõunik Kohtuveskid jahvatavad kiiremini Majandus Lootekujud: pooltele meeldib, pooltele ei meeldi üldse Majanduse lühiuudised Veel sündimata lastega maailma vallutama Välismaa Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Merkel ja Hollande sõitsid Putiniga kohtuma Arvamus Erimeelne erimeelsuse suhtes Päeva karikatuur Meie aja kangelane Valju säutsuga nõunik Juhtkiri: Sepikojas lendab sädemeid, kuid rauda taotakse mujal Kuningas Edgar Savisaar Argo Ideon: sõna devalveerumine Mika Keränen: kelle huvides säutsutakse? Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Daniel Coll: kuidas ärritada eestlast Kultuur DVPH — Tööstuse tänava komando Kurdid negatiivset ei kuule Postimehe žürii hindab filmi «Vaikuse kutse» Tuhk, tahm ja tuhat häda Cromwell – üks revolutsionääridest Bondi sohipoeg Kilulinnas Puhaste näppudega kapoti alla Luulehetk — hetk luules Kuningas Edgar Savisaar Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Sport Spordi lühiuudised Vinge Mark Taru kiirust ei karda Hüppespets Ilves sõitis end MM-pronksile EM-pileti püüdmist jätkav Pahapill: võistlus lõppeb alles 1000 meetri jooksuga Tarbija Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erinev kultuuritaust paneb kaasade suhte proovile AK Perepoliitika – siht on üks, aga ununeb ruttu Nädala plaat. Aromaatne essents Aja auk. Igavesti 22 Galerii ja intervjuu Peep Jänesega: modernisti loometee Kurdid negatiivset ei kuule Rahvusputuka valimine Taarahinna tõus elavdab kinnisvara-turgu Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Arter Ela tervislikult või sure? Horoskoop Arter soovitab Taaskohtumine elavate surnutega Tee kodus Bocuse'i Säilitagem külma verd Tänavalt püütud mood Põige paella sünnipaika Aeg kaob, rõõm jääb Ilon Wikland: tuntagu minu töid, mitte mind H&M ja David Beckham endiselt koos Eesti silmapaistvaim pärslanna Talvevürtsine peedisupp Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hüppespets Ilves sõitis end MM-pronksile

3 min lugemist
Kahevõistluse esikolmik poodiumil, paremal Kristjan Ilves. FOTO: FIS Nordic Combined

«Kaks aastat tagasi juunioride MMil pronksi võites olin veel nii noor, et keegi minult medalit ei oodanud. Toona lihtsalt hüppasin hästi. Seekordne pronks oli aga kättevõideldud medal – suusarajal pidi selle nimel kõvasti pingutama. Igatahes praeguse emotsiooni järgi hindan seda kõrgemalt,» rääkis eile Kasahstanis Almatõs toimuval suusaalade juunioride MMil kahevõistluse sprindis pronksi võitnud Kristjan Ilves.

Tellijale Tellijale

18-aastane Ilves oli oma saavutuse üle ilmselgelt üliõnnelik. Ta möönis, et tänavune hooaeg pole seni kulgenud kuigi edukalt ning suuri lootusi ei tekitanud temas ka kaks päeva varem peetud ja 12. kohaga lõppenud tavavõistlus. Ilvese seni suurimaks trumbiks olnud suusahüpped ei klappinud – sellel mäel ei saa kuidagi pihta, nagu ta ise ütles – ning see teadmine tekitas sportlases pessimismi.  

Tegelikult ei teinud ta ka sprindivõistluses enda kohta imelist hüpet. Ta lendas Almatõ suusakeskuse väikesel mäel 92 meetrit, mis andis suusarajale minnes 4. koha. Veel mullu või tunamullu Ilvese kirstunaelaks olnud suusatamises püsis ta aga algusest peale heas seltskonnas ning hoidis end medalikoha konkurentsis.

06.02.2015 09.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto