P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega

Jaanus Piirsalu
Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vabatahtlikult rindele tulnud klassivennad Roman ja Rostislav poseerivad nädal enne rindele minekut, Rostislavil on käes tema puust automaat ja Romanil tankitõrjerelva tühi kest.
Vabatahtlikult rindele tulnud klassivennad Roman ja Rostislav poseerivad nädal enne rindele minekut, Rostislavil on käes tema puust automaat ja Romanil tankitõrjerelva tühi kest. Foto: Jaanus Piirsalu

20-aastased Rostislav ja Roman on klassivennad Lääne-Ukrainast Lvivist. Nad võtsid ülikoolist akadeemilise puhkuse, et minna vabatahtlikena rindele. Lootuses, et sügiseks on sõda läbi ja siis saab edasi õppida.

Järgmisel nädalal lähevad nad rindele, praegu saavad rindest 30 kilomeetri kaugusel tagalas väljaõpet. Nad on rahulikud ja enesekindlad kutid, kumbki pole varem relvadega kokku puutunud. Nad tulid sõtta, et Ukrainal oleks tulevikku, nagu ütles Roman.

Nad ei ole kõige nooremad, olen rindel kohanud ka 18- ja 19-aastaseid vabatahtlikke. «See on loogiline, sest noored peavadki kaitsma oma tulevikku,» ütles Rostislav, kes tuli rindele nii, et oma vanematele ei öelnudki.

Tagasi üles