Sisukord
Talisport
Postimees
07.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Horoskoop Mälumäng Male Eesti lühiuudised Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Riik hakkab võõrandama piiriribale jäävat maad Tallinna uue trammi liinile jõudmine lükkub edasi Pärnu-Jaagupis pidasid rahvatantsijad hanges pidu Üle poolesaja kaluri jäi Peipsi jääle lõksu Pärnumaal hukkusid liiklusõnnetuses ema ja laps Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erimeelne erimeelsuse suhtes Valju säutsuga nõunik Kohtuveskid jahvatavad kiiremini Majandus Lootekujud: pooltele meeldib, pooltele ei meeldi üldse Majanduse lühiuudised Veel sündimata lastega maailma vallutama Välismaa Sõdimine Ukraina moodi: metsiku tahte ja laenatud relvadega Merkel ja Hollande sõitsid Putiniga kohtuma Arvamus Erimeelne erimeelsuse suhtes Päeva karikatuur Meie aja kangelane Valju säutsuga nõunik Juhtkiri: Sepikojas lendab sädemeid, kuid rauda taotakse mujal Kuningas Edgar Savisaar Argo Ideon: sõna devalveerumine Mika Keränen: kelle huvides säutsutakse? Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Daniel Coll: kuidas ärritada eestlast Kultuur DVPH — Tööstuse tänava komando Kurdid negatiivset ei kuule Postimehe žürii hindab filmi «Vaikuse kutse» Tuhk, tahm ja tuhat häda Cromwell – üks revolutsionääridest Bondi sohipoeg Kilulinnas Puhaste näppudega kapoti alla Luulehetk — hetk luules Kuningas Edgar Savisaar Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Sport Spordi lühiuudised Vinge Mark Taru kiirust ei karda Hüppespets Ilves sõitis end MM-pronksile EM-pileti püüdmist jätkav Pahapill: võistlus lõppeb alles 1000 meetri jooksuga Tarbija Toivo Tänavsuu: annetuskasti puistatakse oma viimased sendid Erinev kultuuritaust paneb kaasade suhte proovile AK Perepoliitika – siht on üks, aga ununeb ruttu Nädala plaat. Aromaatne essents Aja auk. Igavesti 22 Galerii ja intervjuu Peep Jänesega: modernisti loometee Kurdid negatiivset ei kuule Rahvusputuka valimine Taarahinna tõus elavdab kinnisvara-turgu Viimane veerg Psühhiaatrite tuleproov Jaak Jõerüüt: kas riigimees tohib olla harimatu? Frédéric Filloux: Ajakirjandus ei tohi hirmu tunda Kirjandusel ei tule algust ega lõppu Arter Ela tervislikult või sure? Horoskoop Arter soovitab Taaskohtumine elavate surnutega Tee kodus Bocuse'i Säilitagem külma verd Tänavalt püütud mood Põige paella sünnipaika Aeg kaob, rõõm jääb Ilon Wikland: tuntagu minu töid, mitte mind H&M ja David Beckham endiselt koos Eesti silmapaistvaim pärslanna Talvevürtsine peedisupp Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vinge Mark Taru kiirust ei karda

4 min lugemist
Mark Taru on uisuvormi selga ajanud ja asub peagi Serena suusakeskuse jäärajast alla kihutama. FOTO: Liis Treimann

400-meetrine jäärada, järsud kurvid, vihased konkurendid ja kiirus 50 km/h, millega pealtvaatajate hõisete saatel rajast alla lendad – see on Eesti uisutaja Mark Taru elu Red Bulli uisukrossi sarjas. Eesti ainukese uisukrossi sõitjana elab Taru justkui oma maailmas, sest vähesed inimesed kodumaal teavad ja saavad aru, mida selle spordialaga tegelemine tegelikult endast kujutab. Taru pole aga osav ainult jäärajal, vaid oskab hästi maalida ka tavainimesele pildi sellest, kuidas on reaalselt seista selle raja tipus: «Kui sa seal üleval oled, siis vaatad ikka, et ohoh – ja väike ärevus tuleb sisse. Aga kui antakse viie sekundi hoiatus, siis blokeerid kõik peast välja ja keskendud. Ainus asi, mida ma sõidu ajal kuulen, on mu enda hingamine ja südamelöögid.»

Tellijale Tellijale

21-aastase Taru jõudmine uisukrossi juurde on kombinatsioon juhusest ja sihikindlusest. 2009. aastal kolis toona 15-aastane Taru Soome hokit mängima. Varakult iseseisvat elu alustanud eesti noormees püsis hoki juures kuni 2013. aastani, mil oli parajasti Heinola-nimelises linnas ja leidis, et enam ei jõua.

06.02.2015 09.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto