Sisukord
Uudised
Postimees
09.02.2015
Eesti Male Dilbert Palju õnne Mälumäng Tagakülg Horoskoop Selgusid «Eesti laulu» esimesed finalistid Enamik inimesi jättis e-valijakaardi tellimata Itaallannast astronaut tervitas Eestit Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Eesti lühiuudised Toomi tellitud uuring: viis protsenti elanikest pelgab sõda Eesti kunstnikud meisterdasid Norras jääseina Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Sotside mõttedisko keelati ära, Vilde tuli appi Majandus Veskimägi lennukas plaan jätab Gazpromi külmaks Välismaa Putin lubab Minskisse tulla vaid «teatud tingimustel» Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1910. aastal Kõva sõna Ülo Pikkov: lähenev rambivalgus Ekspert: Saksamaa tasuta kaasasõit julgeoleku kontekstis on läbi Lugejate kirjad Jüri Vendik: relvade ja tobude roll ajaloos Juhtkiri: kaalul on enam kui Ukraina Evelyn Kaldoja: näidata tuleb riiki, mitte bussitükke Sport Spordi lühiuudised Pahapill jättis endale EMi-võimaluse Raskused alistanud tennisenaiskond tõusis kõrgemasse seltskonda Värske papa Sirelpuu juhtis TTÜ lähirivaalide üle võidule Võõraste kuttidega riietusruumis ehk Soomes uisukrossi avastamas Tartu Beebide südame töö pääseb sümfooniasse Noored arhitektid lasid Nõos fantaasial lennata Näitus mälestab holokausti ohvreid Klaaskapist paistab pits ja kitš Suusatajad võistlesid täispikal maratonirajal Krista Aru: tahaksin poliitikasse riigimehelikku suhtumist Igas eas naise üks vana truu kaaslane Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Krista Aru: tahaksin poliitikasse riigimehelikku suhtumist

7 min lugemist
Krista Aru. FOTO: Margus Ansu

Eesti teadusagentuuri juhatuse liige kandideerib riigikogusse Vabaerakonna nimekirjas ja enda sõnul selleks, et ära hoida ääremaastumist ja et kodanike hääl hakkaks jõulisemalt kostma.

Tellijale

Miks te põlgate meie suuri erakondi, Vabaerakonna programmtekstid sisaldavad väga palju kriitikat traditsiooniliste erakondade aadressil, nende käitumis- ja valitsemiskultuuri kohta?

Mina ei põlga erakondi. Mul ei ole midagi selle vastu, et inimesed on valinud maailmavaate järgi endale erakondliku kuuluvuse.

Minu puhul oli asi lihtne. Ma olen täie kohaga tööl, mul on ka muid ülesandeid, Jaan Tõnissoni seltsi juhtimine ja veel uurimistöö.

Mul ei ole aega, et tõsiselt sisse elada erakonnaga kaasnevate kohustuste täitmisse. Kui inimene astub erakonda, peab sinna ka panustama. Peaksin käima koosolekutel. Ma ei leia endale seda aega.

Teisest küljest – ma nii kindel oma poliitilises tegevuses ei ole. Minu tahtmised ja seisukohad puudutavad kogu Eesti elu. Ma ei oska nii näha, et oleksin kindlalt ühe erakonna inimene. Tahaksin pigem öelda, et kõik mu soovid puudutavad Eestit tervikuna ja mingil määral on need seotud kõikide erakondade platvormidega. Ma ei taha nii üheselt ennast määratleda.

Kui seni olete erakondade kutsed tagasi lükanud, neid on ju olnud, siis mis on Vabaerakonna puhul teisiti, mis on muutunud? Ka Vabaerakonna nimes sisaldub sõna erakond ja asja mõte on poliitiline tegevus.

Minu varasem töökäik ja ametid välistasid selle, et ma läheksin ühte erakonda. Olles riigiasutuse juht, vastutan ma kõigepealt oma inimeste töö eest ja palga eest ja kõigi muude tingimuste eest, mis on asutusega seotud. Ma ei leidnudki seda aega, et hakata poliitilist vaadet sisse tooma.

Samas ei leia ma, et kui riigiasutuse direktorina esindaksin ühte parteid, et see päris hea ja õige oleks. Varasemates töökohtades ütlesin ei, sest aktiivne parteiline elu selle juurde ei mahu.

07.02.2015 10.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto