Sisukord
Eesti
Postimees
09.02.2015
Eesti Male Dilbert Palju õnne Mälumäng Tagakülg Horoskoop Selgusid «Eesti laulu» esimesed finalistid Enamik inimesi jättis e-valijakaardi tellimata Itaallannast astronaut tervitas Eestit Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Eesti lühiuudised Toomi tellitud uuring: viis protsenti elanikest pelgab sõda Eesti kunstnikud meisterdasid Norras jääseina Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Sotside mõttedisko keelati ära, Vilde tuli appi Majandus Veskimägi lennukas plaan jätab Gazpromi külmaks Välismaa Putin lubab Minskisse tulla vaid «teatud tingimustel» Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1910. aastal Kõva sõna Ülo Pikkov: lähenev rambivalgus Ekspert: Saksamaa tasuta kaasasõit julgeoleku kontekstis on läbi Lugejate kirjad Jüri Vendik: relvade ja tobude roll ajaloos Juhtkiri: kaalul on enam kui Ukraina Evelyn Kaldoja: näidata tuleb riiki, mitte bussitükke Sport Spordi lühiuudised Pahapill jättis endale EMi-võimaluse Raskused alistanud tennisenaiskond tõusis kõrgemasse seltskonda Värske papa Sirelpuu juhtis TTÜ lähirivaalide üle võidule Võõraste kuttidega riietusruumis ehk Soomes uisukrossi avastamas Tartu Beebide südame töö pääseb sümfooniasse Noored arhitektid lasid Nõos fantaasial lennata Näitus mälestab holokausti ohvreid Klaaskapist paistab pits ja kitš Suusatajad võistlesid täispikal maratonirajal Krista Aru: tahaksin poliitikasse riigimehelikku suhtumist Igas eas naise üks vana truu kaaslane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. 9. veebruaril 1932 võttis Soome parlament vastu seaduse 45/1932, mis rõõmustas tuhandeid soomlasi. Seadus jõustus sama aasta 5. aprillil kell 10, millest on soomlastel saanud kuulus number 543210. Mis seadus see oli?

2. Selle gospelmuusikat ja bluegrass’i viljeleva ansambli endine liige, viiuldaja Tarmo Vardja hukkus rallimehe Joosep Laiksoo auto all. Ansambli solistiks on kuulsa nimega Robert Kreutzwald. Mis ansambel?

3. Sumos saab võidu see maadleja, kes trügib vastase ringist välja või sunnib vastast mingi kehaosaga matti puudutama. On siiski ka üks erand. Millise kehaosaga on lubatud matti puudutada, ilma et selle eest kaotust ei tuleks?

4. Noore režissööri Martti Helde debüütfilm «Risttuules» võitis Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aasta filmi auhinna Neitsi Maali. Asjatundjate hinnangul on tegemist esimese Eesti filmiga, mis selles tehnikas tehtud. Mis tehnikas?

5. Planeet Uraanil on teadaolevalt 27 kaaslast ehk kuud. Enamik neist (24) on oma nime saanud William Shakespeareʼi teoste tegelaste järgi, kolm kaaslast – Ariel, Belinda ja Umbriel – aga ühe teise tuntud kirjaniku ühe tuntuima teose tegelaste järgi. Nimetage kirjanik ja teos.

---------------------------

Vastused:

1. Alkoholi keeluseaduse tühistamine, alkoholimüügi andmine riigi monopoliks. 10. aprillil 1932 avanesid taas alkopoodide uksed.

2. Robirohi.

3. Jalatallad.

4. Nn elavad pildid (prantsuse keeles tableau vivant), filmitehnika, mis koosneb üksteisele järgnevatest liikumatutest ja tummadest kaadritest.

5. Alexander Pope «Lokirööv» («The Rape of the Lock», 1712).

Seotud lood
    07.02.2015 10.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto