Sisukord
Arvamus
Postimees
09.02.2015
Eesti Male Dilbert Palju õnne Mälumäng Tagakülg Horoskoop Selgusid «Eesti laulu» esimesed finalistid Enamik inimesi jättis e-valijakaardi tellimata Itaallannast astronaut tervitas Eestit Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Eesti lühiuudised Toomi tellitud uuring: viis protsenti elanikest pelgab sõda Eesti kunstnikud meisterdasid Norras jääseina Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Sotside mõttedisko keelati ära, Vilde tuli appi Majandus Veskimägi lennukas plaan jätab Gazpromi külmaks Välismaa Putin lubab Minskisse tulla vaid «teatud tingimustel» Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1910. aastal Kõva sõna Ülo Pikkov: lähenev rambivalgus Ekspert: Saksamaa tasuta kaasasõit julgeoleku kontekstis on läbi Lugejate kirjad Jüri Vendik: relvade ja tobude roll ajaloos Juhtkiri: kaalul on enam kui Ukraina Evelyn Kaldoja: näidata tuleb riiki, mitte bussitükke Sport Spordi lühiuudised Pahapill jättis endale EMi-võimaluse Raskused alistanud tennisenaiskond tõusis kõrgemasse seltskonda Värske papa Sirelpuu juhtis TTÜ lähirivaalide üle võidule Võõraste kuttidega riietusruumis ehk Soomes uisukrossi avastamas Tartu Beebide südame töö pääseb sümfooniasse Noored arhitektid lasid Nõos fantaasial lennata Näitus mälestab holokausti ohvreid Klaaskapist paistab pits ja kitš Suusatajad võistlesid täispikal maratonirajal Krista Aru: tahaksin poliitikasse riigimehelikku suhtumist Igas eas naise üks vana truu kaaslane Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ekspert: Saksamaa tasuta kaasasõit julgeoleku kontekstis on läbi

5 min lugemist

Sakslaste arusaam, et nende riik on nagu suur Šveits, hakkab muutuma, arvab Euroopa Välissuhete Nõukogu Berliini haru direktori Olaf Boehnke.

Tellijale

Pegida – liikumine «Patriootlikud eurooplased lääne islamiseerimise vastu» – on välismeedias paljuski varjutanud muu Saksamaal toimuva.

Pegida hoiab poliitilises diskussioonis kaalukat kohta. Liikumise positiivne tulemus on see, et kogu Saksa ühiskond peab selgelt välja ütlema, mis on nende seisukoht. Tegemist on Saksamaa viimaste aastate kahtlemata kõige huvitavama ühiskondliku debatiga, tõenäoliselt ei olnud ühtegi perekondlikku jõuluüritust, kus see teemaks poleks tulnud. Huvitav on see, et Angela Merkel ei käitu siinkohal nii, nagu ta tavaliselt poliitiliste kriiside ja teemade aegu toimib. Ta reageeris enda kohta ülikiirelt ja ütles väga selgelt oma seisukoha välja. On piisavalt poliitilisi kriise, kus ta on seda teinud viimasena. Pegida puhul tegi ta seda väga asjakohaselt ning ma usun, et see on suunis selle kohta, kus me selles küsimuses Saksamaal asume.

07.02.2015 10.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto