Sisukord
Eesti
Postimees
09.02.2015
Eesti Male Dilbert Palju õnne Mälumäng Tagakülg Horoskoop Selgusid «Eesti laulu» esimesed finalistid Enamik inimesi jättis e-valijakaardi tellimata Itaallannast astronaut tervitas Eestit Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Eesti lühiuudised Toomi tellitud uuring: viis protsenti elanikest pelgab sõda Eesti kunstnikud meisterdasid Norras jääseina Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Sotside mõttedisko keelati ära, Vilde tuli appi Majandus Veskimägi lennukas plaan jätab Gazpromi külmaks Välismaa Putin lubab Minskisse tulla vaid «teatud tingimustel» Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1910. aastal Kõva sõna Ülo Pikkov: lähenev rambivalgus Ekspert: Saksamaa tasuta kaasasõit julgeoleku kontekstis on läbi Lugejate kirjad Jüri Vendik: relvade ja tobude roll ajaloos Juhtkiri: kaalul on enam kui Ukraina Evelyn Kaldoja: näidata tuleb riiki, mitte bussitükke Sport Spordi lühiuudised Pahapill jättis endale EMi-võimaluse Raskused alistanud tennisenaiskond tõusis kõrgemasse seltskonda Värske papa Sirelpuu juhtis TTÜ lähirivaalide üle võidule Võõraste kuttidega riietusruumis ehk Soomes uisukrossi avastamas Tartu Beebide südame töö pääseb sümfooniasse Noored arhitektid lasid Nõos fantaasial lennata Näitus mälestab holokausti ohvreid Klaaskapist paistab pits ja kitš Suusatajad võistlesid täispikal maratonirajal Krista Aru: tahaksin poliitikasse riigimehelikku suhtumist Igas eas naise üks vana truu kaaslane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Enamik inimesi jättis e-valijakaardi tellimata

1 min lugemist

Eelmisel nädalal hakati valijatele saatma riigikogu valimiste valijakaarte, vaid 10 protsenti neist olid elektroonilised. Ülejäänutele saadetakse koju paberist lipik.

E-valijakaarti tellida ja sellega pabervalijakaardist loobuda on saanud juba mitu aastat, ometi oli seda viimati teinud kokku vaid 102 590 inimest.

Kas pidada seda piisavaks, arvestades, et näiteks viimastel kohalikel valimistel hääletas elektrooniliselt juba 133 808 inimest ning tuludeklaratsiooni esitab elektrooniliselt üle 95 protsendi maksumaksjatest?

«Meil on hea meel, et 100 000 piiri ületasime – praeguse seisuga on üle kümne protsendi Eesti valijatest tellinud e-valijakaardi,» ütles siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas.

Valijakaart saadetakse valimiste eel igale valijale. Sellel on andmed hääletamise aja ja koha kohta ning see kinnitab, et isik on kantud valijate nimekirja.

«Saatmiskohustus tuleneb seadusest – järelikult on seadusandja otsustanud, et see informeerimine on tähtis. Usun, et paljud on selle info kojusaamise eest ka tänulikud,» märkis Pungas.

Samuti saadetakse kodudesse kokku 780 356 paberist valijakaarti, nende saatmine veel kestab. Paberist valijakaartide kohaletoimetamise eest maksis siseministeerium Eesti Postile 118 553,50 eurot ehk umbes 15 senti iga kaardi postikasti viimise eest.

Seotud lood
07.02.2015 10.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto