Sisukord
Arvamus
Postimees
09.02.2015
Eesti Male Dilbert Palju õnne Mälumäng Tagakülg Horoskoop Selgusid «Eesti laulu» esimesed finalistid Enamik inimesi jättis e-valijakaardi tellimata Itaallannast astronaut tervitas Eestit Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Eesti lühiuudised Toomi tellitud uuring: viis protsenti elanikest pelgab sõda Eesti kunstnikud meisterdasid Norras jääseina Valimiste eel on populaarseim Keskerakond Sotside mõttedisko keelati ära, Vilde tuli appi Majandus Veskimägi lennukas plaan jätab Gazpromi külmaks Välismaa Putin lubab Minskisse tulla vaid «teatud tingimustel» Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1910. aastal Kõva sõna Ülo Pikkov: lähenev rambivalgus Ekspert: Saksamaa tasuta kaasasõit julgeoleku kontekstis on läbi Lugejate kirjad Jüri Vendik: relvade ja tobude roll ajaloos Juhtkiri: kaalul on enam kui Ukraina Evelyn Kaldoja: näidata tuleb riiki, mitte bussitükke Sport Spordi lühiuudised Pahapill jättis endale EMi-võimaluse Raskused alistanud tennisenaiskond tõusis kõrgemasse seltskonda Värske papa Sirelpuu juhtis TTÜ lähirivaalide üle võidule Võõraste kuttidega riietusruumis ehk Soomes uisukrossi avastamas Tartu Beebide südame töö pääseb sümfooniasse Noored arhitektid lasid Nõos fantaasial lennata Näitus mälestab holokausti ohvreid Klaaskapist paistab pits ja kitš Suusatajad võistlesid täispikal maratonirajal Krista Aru: tahaksin poliitikasse riigimehelikku suhtumist Igas eas naise üks vana truu kaaslane Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Postimees 1910. aastal

1 min lugemist
Tellijale

Rahva toitmise küsimus. Toitmisel on inimese elus määratu suur tähendus. Meie keha on masin, mis iga päev kütet tarvitab ja mille osad vahetpidamata uuenevad. Missugust materjali me oma keha kasvamiseks, uuenemiseks ja kütmiseks tarvitame, sellest oleneb ka suurel mõõdul, kui kõlbulik ta töö jaoks on. Hobuse töö ja lehma piimaand on toiduga kindlas ühenduses. See on niisugune algtõde, mille üle enam keegi vaidlema ei hakka.

Needsamad looduseseadused maksavad ka inimese kohta. Teadus näitab, et halb toitumine, alatoitlus, mis põlvest põlve kestab, sugukondasid aeglaselt haua poole viib. Kahjuks on aga köögikunst ja köögiteadus hooletusesse ja alastusesse jäetud. Aga ometi on temal üks kõige ilusam ja tähtsam ülesanne elus täita – inimese kehale neid aineid muretseda, mis muutuvad ihuks sõrmeküünest pääajuni ja kujunevad keha- ning vaimutööks, lihtsast liigutamisest kuni kõige kõrgemate tundmuste ja mõttetarkuseni. See, mida «paremas seltskonnas» õlasid kehitades «köögitüdruku tööks» nimetatakse, on üks kõige suurematest ülesehitavatest kulturatöödest.

07.02.2015 10.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto