N, 30.11.2023

Mälumäng

Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Küsimused:

1. Täna saab 65-aastaseks Ameerika Ühendriikide kuldujuja Mark Andrew Spitz, kes võitis Müncheni suveolümpiamängudel 1972. aastal seitse kuldmedalit, püstitades kõikidel aladel ka maailmarekordid. Mis rahvusest on Spitz?

2. Veebikeskkonna Bachtrack koostatud statistika andmetel oli Arvo Pärt möödunud aastal – ja üldse juba neljandat aastat järjest – maailmas enim esitatud elav helilooja. Kõigi elanud ja elavate heliloojate edetabelis on Pärt 37. kohal. Kes on esikohal selles arvestuses?

3. Kes olid kreeka mütoloogiast tuntud titaanide ja kükloopide vanemad?

4. Väidetavalt oli Michael Curtize režissööritööna 1943. aastal valminud «Missioon Moskvasse» («Mission to Moscow») esimene Hollywoodi film, mida Nõukogude Liidu võimud lubasid näidata nõukogude rahvale. Marssal Mihhail Tuhhatševski rollis tegi selles filmis oma filmidebüüdi üks hiidlaste järeltulija, Tallinnas sündinud ja seal juba 14-aastasena teatriteed alustanud näitleja ja tantsija. Oma elutee lõpuks oli ta mänginud enam kui 120 rolli mängu- ja telefilmides. Kellest jutt?

5. Narr, maag, ülempreestrinna, ülempreester, keisrinna, keiser, armastajad, kaasik, õiglus, erak, õnneratas, jõud, poodu, surm, mõõdukus, saatan, torn, täht, kuu, päike, kohus, maailm. Mis loetelu?

--------------------------

Vastused:

1. Ungari päritolu (vanavanemad sündisid madjarite maal) juut.

2. Ludwig van Beethoven.

3. Uranos ja Gaia.

4. Ivan Triesault (Johann Constantin Treisalt).

5. Tarokaartide nn suur arkaan, 22 kaarti. Kokku on tarokaarte 78.

Facebook
Comments
Tagasi üles