T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti mees tahab armastust

Oliver Kund
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Eesti mehe koondportree.
Eesti mehe koondportree. Foto: Allikas: Eesti meeste hoiakute ja käitumise uuring, september-detsember 2014, TÜ rakendusuuringute keskus

Vähemalt üks stereotüüp tuleb lähiajal ümber lükata: isegi kui eesti mehed seda välja ei näita, igatsevad nad enim armastust, lapsi ja oma kodu. Viimaste aastakümnete materiaalsed väärtused on troonilt tõugatud, paljastab täna avalikustatav meesteuuring.

Keskmiselt 181 sentimeetri pikkune, pärast 35. eluaastat tõenäoliselt ülekaalus või koguni rasvunud. Tervisest ei hooli, aga haigused teda enda jutu järgi ei piina. Teenib üsna head palka, ent raha asemel väärtustab üle kõige armastust, perekonda ja oma kodu. Kogu tööelu veedab võrdsel määral stressis. Eraelus on ta kaasale üldiselt truu, aga 55. eluaastaks on tõenäoline mõni kõrvalehüpe, näiteks internetist leitud partneriga. See pole tutvumiskuulutus internetist, vaid eesti mehe koondportree, mille võib maalida Tartu Ülikooli rakendusuuringute keskuse värske uuringu põhjal. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles