Sisukord
Tänane leht
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses (15) Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (6) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (7) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (10) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (2) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (15) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (28) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (18) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (8) Juhtkiri: piim on vastutus (2) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (4) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (1) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (10) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mustast toast viis tee helendavale ekraanile

3 min lugemist
Saatejuhiks valitud Marten Kuningas tunnistas, et ta on juba ammu tahtnud rahvusringhäälingus töötada. FOTO: Merli Antsmaa

Mustas toas tabab neid silmipimestav prožektorivihk. Kui silmad harjuvad, märkavad nad lauda, mille taga on kuus meest-naist. Ei, tegemist pole «organite» ülakuulamistoaga, vaid ETV muusikavideote edetabelisaate «Eesti top 7» saatejuhi otsingutega.
 

TellijaleNeed kuus inimest – ETV meelelahutussaadete toimetuse juht Mart Normet, saate toimetaja Ingrid Kohtla ja produtsent Kadi Priske, ETV pearežissöör René Vilbre ja MTVst tuntud Martin Veisman – teavad, mida nad teevad ja tahavad. Keda konkreetselt otsivad – veel mitte.

130 avaldust, 22 kõvemat kaamerakatsetel. Palju poisse, napilt naisi. Ja siin Von Krahli baaris, terrassil ja teatri eesruumis nad ongi, värskusest pakatamas, eestlaslikult ebalemas, suitsunurgas vennastumas.

Kes mis kandi mees on? Markus ja Lauri on siitsamast, pealinna poisid. Siim ja Norman tulevad Tartust. Indrek Jõhvist. Marten kodust. Vahetatakse mõtteid ja muljeid – kes mis video tutvustuse kodutööna ette valmistas, kuidas läks komisjoni ees? Värsked ja tasuta kultuurilehed, Müürileht ja KesKus loetakse läbi lennult.

Miks nad siia tulid? Edevusest? Soovist end proovile panna? Uitmõttest, et elu on ilma «Eesti top 7» videoedetabeli saatejuhikonkursil osalemiseta ühe kogemuse võrra vaesem? Armastusest Eesti muusika ja videote vastu? Keegi saatis lingi? Sõber utsitas? Isa ähvardas?

Või oli see tahe oma talendile – kui neil see kuue meelest olemas on – rakendust leida? Motiivid motiivideks, tekstiesitus ja telegeenilisus on tähtsamad, õigemini otsustavad.

Üle huulte libiseb veel viimane diktsiooniharjutus: «Esikohale platseerus Tartu eksperimentaalse post-rokk kollektiivi Opium Flirti video «Strange Commitment.» Ja siis prožektorivihku komisjoni ette.

Von Krahli baaris laotakse lavale trummikomplekte ja kitarrivõimendeid. Muusikaportaal rada7.ee tähistab täna 11. sünnipäeva. Teiste seas astuvad öösel üles veel kaks kodumaist videobändi-keelepainutusharjutust: Shirubi Ikazuchi ja Tallinn Daggers. Pärastlõunaselt unises Von Krahlis käib seinakell minutiga kolmkümmend sekundit.

Sõklad pudenevad sõelast lõpuks linna laiali, kuus tera – Siim Kera, Anders Melts, Mikk Mägi, Annely Aasalaid, Madis Ligema ja Marten Kuningas – kutsutakse järgmisse vooru.

Ülesanded: esiteks intervjueerida kaks minutit muusikaajakirjanikku, kes kaevab kogemustepagasist välja ning keerab vindi peale näiteks noorele indie-bändile, edasipürgivale poprokigrupile, tagasitulekutuules minevikukuulsustele ja Pärnu bluusimeestele; teiseks jätta kiirelt meelde mõnda videot tutvustav tekstilõik, et see veatult ette kanda.

Ja lõpuks leiab žürii end fakti eest, et tuleb minna Marten Kuninga juurde jutuga, et pühapäeval on esimene tööpäev, sest nagu ütleb saate toimetaja Ingrid Kohtla: «Kuigi kõik finalistid paistsid silma muusikaliste teadmiste, hea intonatsiooni ja diktsiooni, telegeenilisuse ja huvitava karakteri poolest, sai Marten Kuninga võidu puhul määravaks tema pingevaba ja veenev esinemine ning empaatiline intervjueerimislaad. Kokkuvõttes suurepärane formaaditunnetus.»
-----------------------------------------------------------------------

Kolm küsimust

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto