Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Täna 95 aastat tagasi ratifitseeris Asutav Kogu Tartu rahulepingu. Ülevenemaaline Kesktäitevkomitee oli seda teinud juba üheksa päeva varem. Mis kuupäevast hakkas Tartu rahuleping kehtima?

2. Prantsuse ideoloogi Jean-Paul Marat’ järgi sai omal ajal nime kuulus pesutehas Tallinnas (filiaal Mustvees). 1964. aastal hakati tehases pesu ja sukki tootma nailonist kangast, millel oli oma nimi. Mis see oli?

3. Milline organisatsioon annab välja rahupreemiat, mis kannab Côte d’Ivoire’i (Elevandiluuranniku) esimese presidendi Félix Houphouët-Boigny nime. Preemiaga kaasneb 122 000 eurot.

4. Eesti esimene algupärane ooper – Evald Aava «Vikerlased» – esietendus 1928. aastal. Libreto kirjutas ajakirjanik Voldemar Loo Karl August Hermanni 1887. aastal ilmunud jutustuse «Auulane ja Ülo» ainetel. Teose aluseks on üks ajalooline sündmus. Milline?

5. Vaid üks meesnäitleja on võitnud kolm parima näitleja Oscarit meespeaosa eest. Kes?

------

Vastused:

1. Pärast ratifitseerimiskirjade vahetamist Moskvas 30. märtsil 1920.

2. Helenka.

3. UNESCO, preemiat antakse alates 1989. aastast.

4. Eesti meresõitjate edukas sõjaretk Rootsi Sigtuna linna alla 1187. aastal.

5. Sir Daniel Michael Blake Day-Lewis.

12.02.2015 14.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto