Sisukord
Eesti
Postimees
13.02.2015
Eesti Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Vene turistide arv vähenes Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Kohtuniku vastutusrikas ja üksildane amet peletab eemale Kallis, aga tasub ära Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Eesti lühiuudised 1302esikas Dilbert Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Vaata filmi. Legendaarse Jaan Toomiku «Maastik mitme kuuga» Eesti keel kaob õhust... või mitte Majandus Mootorikütuste hind tõusis rekordkiirusel Majanduse lühiuudised Maksulubadused: kõik teised oravate vastu Välismaa Uus lepe ei taga veel rahu Miljonid ukrainlased varustavad riigi asemel rindesõdureid Arvamus Henrik Roonemaa: meil on Uber, järelikult me oleme lääs Sirje Niitra: Naabriõigus või naabriviha? Postimees 1938. aastal Juhtkiri: Minski gambiit Päeva karikatuur Annika Uudelepp, Erkki Karo ja Andres Reiljan: populismi kuraditosin Annika Uudelepp: mis on populism ja kuidas me seda analüüsisime Kultuur Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Vene rokilegend Juri Sevtšuk ootab mõtlevat publikut Malle Leisi värviline elu Sport Võidukas Rock kohtub Kullamäe vana sõbraga Spordi lühiuudised Serviti eurosarjas: pikad ukrainlased ja sõja tõttu muutunud mängupaik Tänak püüab lumevallidele toetumisest kasu lõigata Lehtla parim koht jäi ühe lasu kaugusele Tallinn Kallis, aga tasub ära Tarbija Kui sa tahad näha kõiki maailmu korraga, mine New Yorki Tartu Üllatava looga pühapilt jõuab Tartu Kollaste akende kandis näeb nutikaid lahendusi Tandemsuusatajad jahivad rekordit Soovitused esimest korda Tartu maratonil osalejatele Jüri Kõre: jätkusuutlik linn Väljavõtteid arengustrateegiast Tüüpmajatootjad otsisid uusi arhitektuurseid lahendusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene turistide arv vähenes

1 min lugemist

Majutusettevõtetes peatus 2014. aastal üle kolme miljoni sise- ja välisturisti, mis on neli protsenti rohkem kui aasta varem, teatas statistikaamet. Detsembris aga välisturistide hulk aasta varasemaga võrreldes vähenes, eriti Venemaalt saabunute arvelt.

46 protsenti majutusettevõtetes peatunud välisturistidest saabus Soomest, 14 protsenti Venemaalt ning Lätist ja Saksamaalt kummastki kuus protsenti. Võrreldes 2013. aastaga on Soome ja Läti turistide arv kasvanud vastavalt kaks protsenti ja seitse protsenti. Samuti saabus rohkem turiste Leedust, Saksamaalt ja Suurbritanniast. Kogu aasta jooksul on suurenenud Aasia riikidest pärit turistide arv.

Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes aga kümnendiku võrra vähem kui 2013. aastal.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas üle miljoni siseturisti, mis oli 2013. aastaga võrreldes kuue protsendi võrra rohkem.

Mullu detsembris peatus majutusettevõtetes 218 000 sise- ja välisturisti, mis oli kaks protsenti vähem kui 2013. aasta detsembris. Siseturistide arv suurenes 11 protsenti, kuid välisturistide arv kahanes üheksa protsenti. 2014. aasta detsembris peatus majutusettevõtetes 127 000 välisturisti ning 2013. aasta detsembriga võrreldes kasutas majutusettevõtete teenuseid rohkem Lätist, Leedust, Rootsist, Norrast ja Saksamaalt saabunud turiste. Samuti suurenes Aasia riikidest saabunud turistide arv.

Kahest suuremast turismipartnerriigist Soomest ja Venemaalt saabunute arv vähenes vastavalt kuue ja 45 protsendi võrra. 2014. aasta detsembris kasutas majutusettevõtete teenuseid 91 000 siseturisti.

2014. aasta detsembris pakkus külastajatele teenust 892 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 19 000 tuba ja 42 000 voodikohta, millest oli täidetud vastavalt 37 protsenti ja 30 protsenti.

Seotud lood
12.02.2015 14.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto