Sisukord
Eesti
Postimees
13.02.2015
Eesti Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Vene turistide arv vähenes Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Kohtuniku vastutusrikas ja üksildane amet peletab eemale Kallis, aga tasub ära Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Eesti lühiuudised 1302esikas Dilbert Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Vaata filmi. Legendaarse Jaan Toomiku «Maastik mitme kuuga» Eesti keel kaob õhust... või mitte Majandus Mootorikütuste hind tõusis rekordkiirusel Majanduse lühiuudised Maksulubadused: kõik teised oravate vastu Välismaa Uus lepe ei taga veel rahu Miljonid ukrainlased varustavad riigi asemel rindesõdureid Arvamus Henrik Roonemaa: meil on Uber, järelikult me oleme lääs Sirje Niitra: Naabriõigus või naabriviha? Postimees 1938. aastal Juhtkiri: Minski gambiit Päeva karikatuur Annika Uudelepp, Erkki Karo ja Andres Reiljan: populismi kuraditosin Annika Uudelepp: mis on populism ja kuidas me seda analüüsisime Kultuur Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Vene rokilegend Juri Sevtšuk ootab mõtlevat publikut Malle Leisi värviline elu Sport Võidukas Rock kohtub Kullamäe vana sõbraga Spordi lühiuudised Serviti eurosarjas: pikad ukrainlased ja sõja tõttu muutunud mängupaik Tänak püüab lumevallidele toetumisest kasu lõigata Lehtla parim koht jäi ühe lasu kaugusele Tallinn Kallis, aga tasub ära Tarbija Kui sa tahad näha kõiki maailmu korraga, mine New Yorki Tartu Üllatava looga pühapilt jõuab Tartu Kollaste akende kandis näeb nutikaid lahendusi Tandemsuusatajad jahivad rekordit Soovitused esimest korda Tartu maratonil osalejatele Jüri Kõre: jätkusuutlik linn Väljavõtteid arengustrateegiast Tüüpmajatootjad otsisid uusi arhitektuurseid lahendusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tagakülg

1 min lugemist
Jaan Toomiku 2014. aasta oktoobris kinodesse jõudnud mängufilm «Maastik mitme kuuga». FOTO: Kaader filmist

Vaata filmi – «Maastik mitme kuuga»

Jaan Toomiku mängufilmi «Maastik mitme kuuga» saab Postimehe Kinos vaadata neljapäevast kuni pühapäeva, 15. veebruari südaööni aadressil http://kino.postimees.ee/movie/maastik-mitme-kuuga.

Nüüd on võimalik oma silmaga veenduda, millega tegu. Kas see on film, mis portreteerib hullumise-eelset plahvatuslikku seisundit, või hobuse unenägu, nagu mõni sapisem vaataja on poetanud. Kunstnik Jaan Toomik jätkab oma pika mängufilmi debüüdiga tänapäeva inimese eksistentsiaalsete painete, ka meeleheite kujundlikustamist ehk sedasama, mida on korduvalt teinud ka oma videotes.

Keskealine Juhan (Hendrik Toompere jr) on argiaskeldustes kaotanud võime elust vaimustuda, sahmib inertsist kolme naise (Garmen Tabor, Maria Avdjuško-Taska ja Jaanika Juhanson) vahel, reaalne kord põrkub, kord põimub unenäolisega tema eksistentsis.

Kujundid, mida Toomik kasutab, on ootamatud, kohati enesessesuletud, mõni ka ebamugavust tekitav. Pärast suhteliselt tagasihoidlikku kinolevi on Postimees esimene, kes selle suuri eriarvamusi tekitanud filmi oma ekraanile toob.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega, seda saab teha aadressil https://secure.pmo.ee.

Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad. PM

Täna: postimees.ee

valimisstuudio võtab kell 13 luubi alla erakondade majandusprogrammid.

Homme Postimehes

«Suhete» rubriigis uurime, kas juht peab olema hea inimene.

Seotud lood
12.02.2015 14.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto