Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tagakülg

Jaan Toomiku 2014. aasta oktoobris kinodesse jõudnud mängufilm «Maastik mitme kuuga». FOTO: Kaader filmist

Vaata filmi – «Maastik mitme kuuga»

Jaan Toomiku mängufilmi «Maastik mitme kuuga» saab Postimehe Kinos vaadata neljapäevast kuni pühapäeva, 15. veebruari südaööni aadressil http://kino.postimees.ee/movie/maastik-mitme-kuuga.

Nüüd on võimalik oma silmaga veenduda, millega tegu. Kas see on film, mis portreteerib hullumise-eelset plahvatuslikku seisundit, või hobuse unenägu, nagu mõni sapisem vaataja on poetanud. Kunstnik Jaan Toomik jätkab oma pika mängufilmi debüüdiga tänapäeva inimese eksistentsiaalsete painete, ka meeleheite kujundlikustamist ehk sedasama, mida on korduvalt teinud ka oma videotes.

Keskealine Juhan (Hendrik Toompere jr) on argiaskeldustes kaotanud võime elust vaimustuda, sahmib inertsist kolme naise (Garmen Tabor, Maria Avdjuško-Taska ja Jaanika Juhanson) vahel, reaalne kord põrkub, kord põimub unenäolisega tema eksistentsis.

Kujundid, mida Toomik kasutab, on ootamatud, kohati enesessesuletud, mõni ka ebamugavust tekitav. Pärast suhteliselt tagasihoidlikku kinolevi on Postimees esimene, kes selle suuri eriarvamusi tekitanud filmi oma ekraanile toob.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega, seda saab teha aadressil https://secure.pmo.ee.

Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad. PM

Täna: postimees.ee

valimisstuudio võtab kell 13 luubi alla erakondade majandusprogrammid.

Homme Postimehes

«Suhete» rubriigis uurime, kas juht peab olema hea inimene.

12.02.2015 14.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto