Sisukord
Uudised
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (14) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (8) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Üllatava looga pühapilt jõuab Tartu

3 min lugemist
Eile pärastlõunal esitlesid Maarja gildi liikmed Ahti Aho (vasakult), Marge Paas ja Andres Männart Tartu imettegeva Jumalaema ikooni loost ajendatult taasloodud ikooni Tallinnas katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdanile. Kohtumisel arutati pühapildi pühitsemise üksikasju. FOTO: Sander Ilvest

Latgales Indrica väikeses puukirikus asub pühapilt, mis on tuntud kui Tartu imettegev Jumalaema ikoon, mille lugu ulatub poolaaegsesesse Tartusse ja mis taaslooduna on lähitulevikus plaanis Tartu katoliku kirikus pühitseda.

Tellijale

Just eile võttis Maarja gildi eestseisja Andres Männart hõbedaselt läikiva pühapildi ühes ja läks katoliku kiriku piiskopi Philippe Jourdaniga arutama pühitsemise üksikasju. Maarja gild on katoliiklasi koondav heategev selts, milleni paari aasta eest, täpsemini 2012. aasta lõpul jõudis lugu Lätimaal olevast pühapildist, mille nimes sisaldub Tartu.

«Tērbatas brīnumdarītājas Jaunavas Marijas glezna» on Valgevene piiri lähedal asuvas maakirikus oleva pildi nimi läti keeli. Riias elav Hannes Korjus on see, kes nime lugu uurima hakkas ja seda Maarja gildiga jagas, nii et gild otsustas selle alusel pühapildi tellida.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto