Sisukord
Arvamus
Postimees
13.02.2015
Eesti Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Vene turistide arv vähenes Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Kohtuniku vastutusrikas ja üksildane amet peletab eemale Kallis, aga tasub ära Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Eesti lühiuudised 1302esikas Dilbert Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Vaata filmi. Legendaarse Jaan Toomiku «Maastik mitme kuuga» Eesti keel kaob õhust... või mitte Majandus Mootorikütuste hind tõusis rekordkiirusel Majanduse lühiuudised Maksulubadused: kõik teised oravate vastu Välismaa Uus lepe ei taga veel rahu Miljonid ukrainlased varustavad riigi asemel rindesõdureid Arvamus Henrik Roonemaa: meil on Uber, järelikult me oleme lääs Sirje Niitra: Naabriõigus või naabriviha? Postimees 1938. aastal Juhtkiri: Minski gambiit Päeva karikatuur Annika Uudelepp, Erkki Karo ja Andres Reiljan: populismi kuraditosin Annika Uudelepp: mis on populism ja kuidas me seda analüüsisime Kultuur Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Vene rokilegend Juri Sevtšuk ootab mõtlevat publikut Malle Leisi värviline elu Sport Võidukas Rock kohtub Kullamäe vana sõbraga Spordi lühiuudised Serviti eurosarjas: pikad ukrainlased ja sõja tõttu muutunud mängupaik Tänak püüab lumevallidele toetumisest kasu lõigata Lehtla parim koht jäi ühe lasu kaugusele Tallinn Kallis, aga tasub ära Tarbija Kui sa tahad näha kõiki maailmu korraga, mine New Yorki Tartu Üllatava looga pühapilt jõuab Tartu Kollaste akende kandis näeb nutikaid lahendusi Tandemsuusatajad jahivad rekordit Soovitused esimest korda Tartu maratonil osalejatele Jüri Kõre: jätkusuutlik linn Väljavõtteid arengustrateegiast Tüüpmajatootjad otsisid uusi arhitektuurseid lahendusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väljavõtteid arengustrateegiast

2 min lugemist
Tartu raekoda. FOTO: Sille Annuk

• «Tartu 2030» on linnajuhtimise strateegiline alusdokument – tartlastega jagatud visioon ja tegevusjuhis – kõigile Tartu heast käekäigust hoolijatele, et teha õigeid asju, õiges järjekorras ja õigel ajal.

• Lõuna-Eesti ja Liivimaa regionaalkeskusena on Tartul arvestatav intellektuaalne, majanduslik ja kultuuriline potentsiaal, mis tuleb pöörata piirkonna arengu kasuks üleilmastuvas maailmas.

• Tartu dünaamilisus põhineb ennekõike tugeval rahvusvahelisel akadeemilisel mainel, tema siseriiklikul rollil haridus-, teadus- ja meditsiinikeskusena ning rahvuskultuuri kandjana.

• Ettevõtjate arv on Tartus pidevalt kasvanud, kuid ettevõtete arvu poolest elaniku kohta on Tartu Eesti keskmine.

• Statistikaameti prognoosi kohaselt jääb tartlaste arv saja tuhande piirimaile ka järgnevaks kahekümneks aastaks.

• Olukorras, kus enam kui kolmandik Tartu töökohtadest on seotud keskvõimu ja omavalitsuse rahastamisega, on avaliku sektori investeeringupoliitikal oluline mõju linnaelanike tööhõivele ja sissetulekutele.

• Tartu puhul on oluline soosida kesklinnas elanike arvu kasvu, väikeettevõtluse laienemist ja linnaruumi aktiivset kasutamist sündmuste korraldamiseks eri sihtrühmadele.

• Kiire raudteeühendus Tallinna ja Riia, aga ka Venemaa suunal, samuti rahvusvaheline lennuühendus Ülenurmelt on eeldused kõrghariduse, ettevõtluse, konverentsi- ja teadusturismi rahvusvahelistumiseks.

Eesmärke:

• Haridus- ja teadustöötajatele Euroopa tasemel konkurentsivõimelise motivatsiooni- ja palgasüsteemi loomine.

• Vajaduspõhine lapsehoiuteenuste ja lasteaiakohtade tagamine. Tartus õppiva ja töötava rahvusvahelise kogukonna lastele õppimisvõimaluste loomine igas kooliastmes.

• Ülikoolilinna vääriliste raamatukogude väljaarendamine ja mäluasutuste teadustegevuse võimestamine.

• Soodsate akadeemiliste tingimuste loomine kõrgetasemeliseks Eesti-alaseks uurimistegevuseks ja avaldamiseks eesti keeles.

• Tartu linnapiirkonnapõhine (koostöös naaberomavalitsustega) arengu ja planeerimistegevuse koordineerimine. Valglinnastumise ohjamine läbi eluaseme-, haridus- ja ühistranspordipoliitika.

• Rohevõrgustiku säilitamine, linnakeskkonna inimsõbralikkuse suurendamine (mänguväljakud, lemmikloomadega jalutamise kohad, piknikualad, sportimisvõimalused jms) ja linnaruumi rikastavate avalikus kasutuses olevate alade arendamine (Toomemägi, Tähtvere puhkepark, laululava, Anne kanali piirkond jms).

• Transporditaristu kvaliteedi tagamiseks minnakse üle normatiivsele tänavate ja kõnniteede teekatte uuendamisele.

• Transpordiühenduste arendamine: Tartu-Tallinna maantee rekonstrueerimine, Tallinna-Tartu-Riia kiirraudteeühenduse loomine, rahvusvahelise regulaarse lennuliikluse arendamine Ülenurmelt ning regulaarse laevaliikluse loomine Venemaale.

• Linnasiseste põhitänavate, sildade ja ristmike, kergliiklus- ja kõnniteede väljaehitamine (rajatud on Ropka sild ja Marja tänava kergliiklussild jne).

• Kaasava linnajuhtimise ja eelarve rakenduste laiendamine, linnaelanike osaluse ja avaliku sektori institutsionaalse võimekuse suurendamine linnaelu küsimuste üle otsustamisel.

• Tervishoiu, eeskätt õendusabi ja perearstiabi jätkuv linnapoolne kaasfinantseerimine ning esmatasandi tervisekeskuste arendamine.

• Avalike hoonete ja rajatiste muutmine puuetega inimestele ligipääsetavaks.

• Kultuuri- ja sporditöötajatele konkurentsivõimelise palgasüsteemi loomine.

• Võimaluste loomine kaasaegse kunsti esitlemiseks avalikus ruumis.

Vaata lähemalt Tartu linna kodulehelt www.tartu.ee.

Seotud lood
12.02.2015 14.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto