Sisukord
Välismaa
Postimees
13.02.2015
Eesti Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Vene turistide arv vähenes Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Kohtuniku vastutusrikas ja üksildane amet peletab eemale Kallis, aga tasub ära Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Eesti lühiuudised 1302esikas Dilbert Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Vaata filmi. Legendaarse Jaan Toomiku «Maastik mitme kuuga» Majandus Mootorikütuste hind tõusis rekordkiirusel Majanduse lühiuudised Maksulubadused: kõik teised oravate vastu Välismaa Uus lepe ei taga veel rahu Miljonid ukrainlased varustavad riigi asemel rindesõdureid Arvamus Henrik Roonemaa: meil on Uber, järelikult me oleme lääs Sirje Niitra: Naabriõigus või naabriviha? Postimees 1938. aastal Juhtkiri: Minski gambiit Päeva karikatuur Annika Uudelepp, Erkki Karo ja Andres Reiljan: populismi kuraditosin Annika Uudelepp: mis on populism ja kuidas me seda analüüsisime Kultuur Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Vene rokilegend Juri Sevtšuk ootab mõtlevat publikut Malle Leisi värviline elu Sport Võidukas Rock kohtub Kullamäe vana sõbraga Spordi lühiuudised Serviti eurosarjas: pikad ukrainlased ja sõja tõttu muutunud mängupaik Tänak püüab lumevallidele toetumisest kasu lõigata Lehtla parim koht jäi ühe lasu kaugusele Tallinn Kallis, aga tasub ära Tarbija Kui sa tahad näha kõiki maailmu korraga, mine New Yorki Tartu Üllatava looga pühapilt jõuab Tartu Kollaste akende kandis näeb nutikaid lahendusi Tandemsuusatajad jahivad rekordit Soovitused esimest korda Tartu maratonil osalejatele Jüri Kõre: jätkusuutlik linn Väljavõtteid arengustrateegiast Tüüpmajatootjad otsisid uusi arhitektuurseid lahendusi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Uus lepe ei taga veel rahu

3 min lugemist
Prantsuse presidendile François Hollande´ile, Saksa liidukantslerile Angela Merkelile ning Ukraina presidendile Petro Porošenkole järgnevad läbirääkimistele Vene president Vladimir Putin ja tema Valgevene kolleeg Aleksandr Lukašenka. FOTO: SCANPIX

Valgevene pealinnas 14 tundi väldanud kohtumine Ukraina, Venemaa, Saksamaa ja Prantsusmaa liidrite vahel lõppes eile kokkuleppega, mis ristiti kiirelt «Minsk 2ks». Eelmine, möödunud aasta septembris samuti Valgevene pealinnas sõlmitud ja detsembris jõustunud kokkulepe, mis pidi tooma Ukrainasse rahu, kehtib paberil veel praegugi. Tegelikkuses jätkus konflikt Ida-Ukrainas vaatamata sõlmitud kokkuleppele.

Tellijale

Nagu mullu kirjutasid ka eile leppele alla nn Ukraina kontaktgrupi liikmed. Ukraina poolt andis sellele oma allkirja riigi endine president Leonid Kutšma, Venemaa poolt riigi suursaadik Kiievis Mihhail Zubarov. Veel kirjutasid kokkuleppele alla nn Donetski ja Luganski separatistide liidrid ning Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) eriesindaja.

Kohe pärast kokkuleppe sõlmimist algasid arutelud, kas paberile pandut, mis paljuski tugineb mullustele kokkulepetele, on võimalik ka tegelikkuses ellu viia. Valitses arvamus, et protsess pole veel lõppenud ning hulk lahtisi küsimusi vajab lahendust. Annekteeritud Krimmi kokkuleppes isegi ei mainitud.

12.02.2015 14.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto