Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: Minski gambiit

2 min lugemist

Nelja Euroopa riigijuhi unetu öö Valgevene pealinnas Minskis tõi eile tulemuseks suhteliselt üldise deklaratsiooni Ukraina konflikti kohta, mis aga rõhutab kaht olulist põhimõtet – Ukraina territoriaalset terviklikkust (mainimata siiski ainsagi sõnaga Krimmi), ning seda, et olukorrale tuleb leida rahumeelne lahendus.

Tellijale

Kokkuleppe üksikasjalikuma osa allkirjastasid OSCE, Ukraina ja Venemaa esindajad, pluss kaks eraisikut – Zahhartšenko ja Plotnitski (faktiliselt tunnustamata «vabariikide» esindajad, keda aga sellisena ei nimetata). Leppes lubatakse konfliktipiirkonnas Luganski ja Donetski oblastis relvarahu alates 15. veebruari keskööst, mille sisulisem meede on raskerelvastuse tagasitõmbamine rindelt kahe nädala jooksul nii, et olenevalt relvaliigist jääks poolte vahele vähemalt 50–140 kilomeetrit.

Oluline on ka vangide vahetus «kõik kõigi vastu», kuid pole näiteks sugugi selge, kas see tähendab ka Venemaale kohustust vabastada seal ebaseaduslikult kinni peetav Ukraina lendur Nadja Savtšenko.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto