Sisukord
Arvamus
Postimees
13.02.2015
Eesti Horoskoop Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Vene turistide arv vähenes Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Kohtuniku vastutusrikas ja üksildane amet peletab eemale Kallis, aga tasub ära Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Eesti lühiuudised 1302esikas Dilbert Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Vaata filmi. Legendaarse Jaan Toomiku «Maastik mitme kuuga» Majandus Mootorikütuste hind tõusis rekordkiirusel Majanduse lühiuudised Maksulubadused: kõik teised oravate vastu Välismaa Uus lepe ei taga veel rahu Miljonid ukrainlased varustavad riigi asemel rindesõdureid Arvamus Henrik Roonemaa: meil on Uber, järelikult me oleme lääs Sirje Niitra: Naabriõigus või naabriviha? Postimees 1938. aastal Juhtkiri: Minski gambiit Päeva karikatuur Annika Uudelepp, Erkki Karo ja Andres Reiljan: populismi kuraditosin Annika Uudelepp: mis on populism ja kuidas me seda analüüsisime Kultuur Elutööpreemia Mihkelsonile, Komissarovile ja Meelele Kalju Komissarov: mind kutsuti, kui olid probleemid Raul Meel: ära taha New Yorki Ene Mihkelson: lugejagi peab pingutama Vene rokilegend Juri Sevtšuk ootab mõtlevat publikut Malle Leisi värviline elu Sport Võidukas Rock kohtub Kullamäe vana sõbraga Spordi lühiuudised Serviti eurosarjas: pikad ukrainlased ja sõja tõttu muutunud mängupaik Tänak püüab lumevallidele toetumisest kasu lõigata Lehtla parim koht jäi ühe lasu kaugusele Tallinn Kallis, aga tasub ära Tarbija Kui sa tahad näha kõiki maailmu korraga, mine New Yorki Tartu Üllatava looga pühapilt jõuab Tartu Kollaste akende kandis näeb nutikaid lahendusi Tandemsuusatajad jahivad rekordit Soovitused esimest korda Tartu maratonil osalejatele Jüri Kõre: jätkusuutlik linn Väljavõtteid arengustrateegiast Tüüpmajatootjad otsisid uusi arhitektuurseid lahendusi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: Minski gambiit

2 min lugemist

Nelja Euroopa riigijuhi unetu öö Valgevene pealinnas Minskis tõi eile tulemuseks suhteliselt üldise deklaratsiooni Ukraina konflikti kohta, mis aga rõhutab kaht olulist põhimõtet – Ukraina territoriaalset terviklikkust (mainimata siiski ainsagi sõnaga Krimmi), ning seda, et olukorrale tuleb leida rahumeelne lahendus.

Tellijale

Kokkuleppe üksikasjalikuma osa allkirjastasid OSCE, Ukraina ja Venemaa esindajad, pluss kaks eraisikut – Zahhartšenko ja Plotnitski (faktiliselt tunnustamata «vabariikide» esindajad, keda aga sellisena ei nimetata). Leppes lubatakse konfliktipiirkonnas Luganski ja Donetski oblastis relvarahu alates 15. veebruari keskööst, mille sisulisem meede on raskerelvastuse tagasitõmbamine rindelt kahe nädala jooksul nii, et olenevalt relvaliigist jääks poolte vahele vähemalt 50–140 kilomeetrit.

Oluline on ka vangide vahetus «kõik kõigi vastu», kuid pole näiteks sugugi selge, kas see tähendab ka Venemaale kohustust vabastada seal ebaseaduslikult kinni peetav Ukraina lendur Nadja Savtšenko.

12.02.2015 14.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto