Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tagakülg

Teravmokk-ninasarvik Kigoma. FOTO: Inari Leiman

Loomaaia uudised

Kigoma sai viieseks

Möödunud laupäeval pidas viiendat sünnipäeva teravmokk-ninasarvik Kigoma (pildil). Esmapäeval võtsid elevandimaja ulukihooldajad taas kinni kestumisega kimpus oleva albiino tiigerpüütoni. Neljakesi kinni hoides sirutati loom põrandale, et veterinaar saaks tabandunud kohad üle vaadata. Ravi annab tasapisi tulemusi.

Neljapäeval sündis antiloobimajas talleke hollandi kääbuskitsel. Et kitseema oma järglase vastu huvi ei tundnud, sai temast lutipudeli-tall loomaaia titetoas.

Nädala esimese poole päikesesäras kevadehõng taandus tavapäraseks jäiseks sombuseks ilmaks nädala teises pooles. Jääb vaid loota, et päike end tänasel sõbrapäeval korrakski ilmutab ja loomaaiakülaliste jalutuskäigu rõõmsamaks muudab. Igal juhul on loomaaia Illu kohvikus sõbrapäevamenüü ette valmistatud ja jõhvikamoosiga vastlakuklidki juba valmis pandud.

Libedus ei luba siresäärseid kurgi veel õueõhku hingama, kuid teravmokk-ninasarvikuid jää aedikus ei peata, nemad teevad oma igapäevase õuetiiru meelsasti. Tutvumise ja kokkuharjumise ajal külastajate pilgu eest varjul olnud lumeleopardipaar hullab nüüd teineteist leidnuna suures ekspositsiooniaedikus. Kaljukotkad, hiid-merikotkad ja raisakotkadki kohendavad pesi.

Täna-homme: postimees.ee

kajastab «Eesti laulu» poolfinaali ja Tartu suusamaratoni.

Esmaspäeval Postimehes

«Kasu» küljel hindavad Eestis elavad välismaalased vastlakukleid.

13.02.2015 16.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto