Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ilusale trammile ilus nimi!

Antonio Iglesias Sevilla trammitehase direktor FOTO: Erakogu
Tellijale Tellijale

Lugupeetud sinjoorid ja sinjoriitad, kauged sõbrad Eestis! Kahetsusega pean tunnistama, et minu kõrvu ulatuvad järjest mitmesugused kahetsusväärsed arusaamatused, mis leiavad aset meie võrratu Trammiga teie nukras, porises, pimedas ja külmas «pealinnas». Ma muidugi väga loodan, et kõik see totaalne JAMA, mis on mu kõrvu ulatunud, on mingi eksitus. Näiteks mingi selline väide, et meie Trammi «rattapaarid ei ole tasakaalus»? Halloo?!? Mis mõttes «ei ole tasakaalus»? Raiuge see endale peakolu sisse: Hispaania Trammi rattapaarid on ALATI perfektselt ebaühtlase kujuga ning erineva raskusega, et komponeerida õigele Trammile omast kolksumist, kriiksatusi ja loksumist, mis tagavad kunstipärse ja meeldejääva sõiduelamuse. Need rattapaarid on ideaalselt loperguseks viilitud tõeliste meistrite poolt, kes on sadu aastaid isalt pojale pärandanud kõvera ratta valmistamise saladust!

Õige Trammisõit on nagu hea kontsert – see raputab keha ja hinge, rikastab meeltega tajutavat maailma. Sõites ÕIGES Tammis, põrkuvad üksteisega inimsaatused, üksikutest puudutustest sünnib kirgede torm, teineteisele võõrad inimesed leiavad üksteist ning inimsaatused põimuvad igaveseks. Kuumade inimkehade hõõrumine üksteise vastu on nagu kiremöllus vallatlevate delfiinide mäng ookeanis. Loksuv ning rappuv täistuubitud tramm on nagu armastusejumalanna Venuse tempel, kus saame oma esimesed seksuaalkogemused ning kaotame süütuse.

13.02.2015 16.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto