Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nibelungide karikas

FOTO: Erakogu

Jocket süüdistati ebajumalakummardamises, ketserluses ja nõidumises, aga ta teadis, et tegelik põhjus, miks ta sellesse jubedasse keldrisse tiriti, oli karikas, mis maa seest välja tuli, kui ta oma põllulappi kündis. Jockel jätkus rumalust kõnelda leiust oma naisele, kes kõneles sellest oma õele, kes kõneles oma mehele… ja nii edasi ja edasi, kuni jutt piiskopi kõrvu jõudis. Kes siis sedamaid Albrechti koos sulastega Jocket kinni võtma saatis. 

Tellijale Tellijale

Nõiaküti käest polnud pääsu, ehkki Jocke oli viimasel hetkel üritanud laande putkata. Aga jahimeestel olid koerad kaasas, kaugele Jocke ei jõudnud. Nüüd oli ta veriseks pekstud, näljas ja janus, ajataju kadunud, seina külge aheldatuna oma saatust ootamas. Jocke arvas, et kõige halvem on juba möödas, et piinamine ei saa enam hullemaks minna. Vaesel talupojal polnud aimugi, et kõik see, mis tal oli tulnud üle elada, oli vaid sissejuhatus, kerge eelsoojendus ja tõelised kannatused seisavad alles ees.

«Ma küsin viimast korda: kus karikas on?» küsis Albrecht.

13.02.2015 16.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto