Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 70 aastat tagasi jätkus Teine maailmasõda. Ameerika Ühendriikide lennukid korraldasid ulatuslikke pommirünnakuid Jaapani pealinnale ja veel üks riik kuulutas sõja Saksamaale ja Jaapanile. Mis riik?

2. Ainulaadne paik on Alema botaaniline kaitseala, kust võib leida ligi pooled Eesti orhideedest (18 liiki). Millises vallas asub Alema kaitseala?

3. Kes on korvpallis enim Eesti meistri tiitleid saanud mängija? Ikka neid päristiitleid, mitte noorte- või seenioride omi.

4. Kes oli see valitseja, kes pärast võitu roomlaste üle Asculumi lahingus 279. aastal eKr ütles: «Veel üks selline võit ja ma olen kadunud»? Valitseja nime saanud termin, mida kasutatakse siis, kui edu on saavutatud ränga hinnaga, on tuntud ja aktuaalne tänapäevalgi.

5. Saksa humanisti ja satiiriku Sebastian Brandti teos «Narride laev» («Das Narrenschiff») inspireeris Madalmaade maalikunstnikku Hieronymus Boschi looma triptühhoni «Maapealsete lõbude aed» ja Rotterdami Erasmust kirjutama «Narruse kiituseks» («Moriae Encomium», 1509). Mis oli narride laeval reisijate sihtkoht?

--------------------------

Vastused:

1. Venezuela.

2. Nissi vallas Harjumaal.

3. Elle Lapp, 18 meistrikulda. Meestest ilmselt Aleksei Tammiste (10 kulda).

4. Pyrrhos, Epeirose elanike molosside kuningas. Termin on Pyrrhose võit.

5. Lollide paradiis Narragonia. «Narride laeva» originaalpealkiri oli «Daß Narrenschyff ad Narragoniam» (1494).

Seotud lood
    21.02.2020 24.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto