P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Facebook
Comments

Küsimused:

1. Täna 70 aastat tagasi jätkus Teine maailmasõda. Ameerika Ühendriikide lennukid korraldasid ulatuslikke pommirünnakuid Jaapani pealinnale ja veel üks riik kuulutas sõja Saksamaale ja Jaapanile. Mis riik?

2. Ainulaadne paik on Alema botaaniline kaitseala, kust võib leida ligi pooled Eesti orhideedest (18 liiki). Millises vallas asub Alema kaitseala?

3. Kes on korvpallis enim Eesti meistri tiitleid saanud mängija? Ikka neid päristiitleid, mitte noorte- või seenioride omi.

4. Kes oli see valitseja, kes pärast võitu roomlaste üle Asculumi lahingus 279. aastal eKr ütles: «Veel üks selline võit ja ma olen kadunud»? Valitseja nime saanud termin, mida kasutatakse siis, kui edu on saavutatud ränga hinnaga, on tuntud ja aktuaalne tänapäevalgi.

5. Saksa humanisti ja satiiriku Sebastian Brandti teos «Narride laev» («Das Narrenschiff») inspireeris Madalmaade maalikunstnikku Hieronymus Boschi looma triptühhoni «Maapealsete lõbude aed» ja Rotterdami Erasmust kirjutama «Narruse kiituseks» («Moriae Encomium», 1509). Mis oli narride laeval reisijate sihtkoht?

--------------------------

Vastused:

1. Venezuela.

2. Nissi vallas Harjumaal.

3. Elle Lapp, 18 meistrikulda. Meestest ilmselt Aleksei Tammiste (10 kulda).

4. Pyrrhos, Epeirose elanike molosside kuningas. Termin on Pyrrhose võit.

5. Lollide paradiis Narragonia. «Narride laeva» originaalpealkiri oli «Daß Narrenschyff ad Narragoniam» (1494).

Facebook
Comments
Tagasi üles