Sisukord
Eesti
Postimees
16.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Volkonski: muudame riigikogu punkriks! Palju õnne Tagakülg Maardu volikogu ähvardab tegutsemisvõimetuks tunnistamine Eesti lühiuudised 1602esikas Merepäästjad olid teenistuses purjus Politseijuht: purjuspäi tööl olemise korral järeleandmisi ei tehta Eestlased leidsid platsentast kasuliku geenisegaduse Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Rünnakud Kopenhaagenis ei tulnud üllatusena Välismaa lühiuudised Vaherahu pole peatanud vaenutegevust Arvamus Juhtkiri: veretöö Taanis – rünnak vaba ühiskonna aluste vastu Ahto Lobjakas: riik riigi sees Lauri Vahtre: 1944 ja kaks leppimist Andres Herkel, Jüri Adams: populismiuuring, mis lonkab mõlemat jalga Toomas Randlo: mis halvasti, see uuesti Marti Aavik: postkontor pole kultuuriasutus Kultuur Becketlik muusik Poolamaalt Taksoga Berlinalel, karu pagasnikus Sport Taaramäe alustas Astana särgis võiduga Ermitsalt karjääri parim tulemus, Lehtla sai taas punkte Spordi lühiuudised Tänak ja Mõlder lõikasid targa sõidu vilju Õhuke Kalev/Cramo jätkab üllatamist Tubli turniiri valus lõpp Ukrainlased alistanud Serviti eurounistus elab Endised ässad sõitsid mõnuga, aga mitte kõik Tarbija Kahtlus: postkontoreid ootab ees sulgemislaine Tartu Tontlikult julge «1987» Nädal toob külalised koolidesse Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv Suusasõbrad said maratonist energiasüsti Norra suusatajad näitasid suusamaratonil võimsust Nikolai Põdramägi tahab õiglasemat Eestit Toidukino võitis piinliku vaikuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 70 aastat tagasi jätkus Teine maailmasõda. Ameerika Ühendriikide lennukid korraldasid ulatuslikke pommirünnakuid Jaapani pealinnale ja veel üks riik kuulutas sõja Saksamaale ja Jaapanile. Mis riik?

2. Ainulaadne paik on Alema botaaniline kaitseala, kust võib leida ligi pooled Eesti orhideedest (18 liiki). Millises vallas asub Alema kaitseala?

3. Kes on korvpallis enim Eesti meistri tiitleid saanud mängija? Ikka neid päristiitleid, mitte noorte- või seenioride omi.

4. Kes oli see valitseja, kes pärast võitu roomlaste üle Asculumi lahingus 279. aastal eKr ütles: «Veel üks selline võit ja ma olen kadunud»? Valitseja nime saanud termin, mida kasutatakse siis, kui edu on saavutatud ränga hinnaga, on tuntud ja aktuaalne tänapäevalgi.

5. Saksa humanisti ja satiiriku Sebastian Brandti teos «Narride laev» («Das Narrenschiff») inspireeris Madalmaade maalikunstnikku Hieronymus Boschi looma triptühhoni «Maapealsete lõbude aed» ja Rotterdami Erasmust kirjutama «Narruse kiituseks» («Moriae Encomium», 1509). Mis oli narride laeval reisijate sihtkoht?

--------------------------

Vastused:

1. Venezuela.

2. Nissi vallas Harjumaal.

3. Elle Lapp, 18 meistrikulda. Meestest ilmselt Aleksei Tammiste (10 kulda).

4. Pyrrhos, Epeirose elanike molosside kuningas. Termin on Pyrrhose võit.

5. Lollide paradiis Narragonia. «Narride laeva» originaalpealkiri oli «Daß Narrenschyff ad Narragoniam» (1494).

Seotud lood
    14.02.2015 17.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto