Sisukord
Kultuur
Postimees
16.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Volkonski: muudame riigikogu punkriks! Palju õnne Tagakülg Maardu volikogu ähvardab tegutsemisvõimetuks tunnistamine Eesti lühiuudised 1602esikas Merepäästjad olid teenistuses purjus Politseijuht: purjuspäi tööl olemise korral järeleandmisi ei tehta Eestlased leidsid platsentast kasuliku geenisegaduse Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Rünnakud Kopenhaagenis ei tulnud üllatusena Välismaa lühiuudised Vaherahu pole peatanud vaenutegevust Arvamus Juhtkiri: veretöö Taanis – rünnak vaba ühiskonna aluste vastu Ahto Lobjakas: riik riigi sees Lauri Vahtre: 1944 ja kaks leppimist Andres Herkel, Jüri Adams: populismiuuring, mis lonkab mõlemat jalga Toomas Randlo: mis halvasti, see uuesti Marti Aavik: postkontor pole kultuuriasutus Kultuur Becketlik muusik Poolamaalt Taksoga Berlinalel, karu pagasnikus Sport Taaramäe alustas Astana särgis võiduga Ermitsalt karjääri parim tulemus, Lehtla sai taas punkte Spordi lühiuudised Tänak ja Mõlder lõikasid targa sõidu vilju Õhuke Kalev/Cramo jätkab üllatamist Tubli turniiri valus lõpp Ukrainlased alistanud Serviti eurounistus elab Endised ässad sõitsid mõnuga, aga mitte kõik Tarbija Kahtlus: postkontoreid ootab ees sulgemislaine Tartu Tontlikult julge «1987» Nädal toob külalised koolidesse Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv Suusasõbrad said maratonist energiasüsti Norra suusatajad näitasid suusamaratonil võimsust Nikolai Põdramägi tahab õiglasemat Eestit Toidukino võitis piinliku vaikuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Becketlik muusik Poolamaalt

3 min lugemist
Agata Zubel on praegu üks kõige huvitavamaid muusikamaailma esindajaid Poolas. FOTO: Tomasz Kulak

Poolatar Agata Zubel on hämmastav artist. Temas on naiselikku, lausa nõiduslikku jõudu ning samas pillavat mängulusti ja ürgset äraarvamatust. Tema looduslikult uhke hääl on omapärane ja magnetiline, selles on teispoolset tumedust, kuid samas ka intellektuaalselt kontrollitud intensiivsust.

Tellijale Tellijale

Wrocławist pärit 36-aastane Zubel on ühtaegu helilooja ja karismaatiline laulja (sopran), kes esitanud nii pärisklassikat kui ka kuulsate nüüdisheliloojate Salvatore Sciarrino, Philip Glassi jpt lavamuusikat. Vokalistina on ta soleerinud Euroopa ja Ameerika uue muusika tippansamblitega, nagu Klangforum Wien, musikFabrik, London Sinfonietta jt, ning resideerinud San Francisco festivalil Other Minds. Paljudes riikides on Zubel esinenud koos Cezary Duchnowskiga ansamblis ElettroVoce Duo, esitades hääle- ja tämbripiire kompavaid improvisatsioonilisi teoseid. Üks tema läbimurderolle oli Bernhard Langi teosega DW9 «Puppe/Tulpe» festivalil Varssavi Sügis 2004. aastal.

Inimhääl on muusikas eriline ja mõjuv tööriist, kusjuures vähesed lauljad on ühtlasi ka heliloojad. See, mis popmuusikas on laulukirjutamisena igapäevane, on keerukamate ambitsioonidega nüüdismuusikas harvaesinev. Zubeli edukaimad teosed on just need, mille ta on loonud endale esitamiseks, arvestades oma hääle ulatust. Tulemus on väga efektne.

14.02.2015 17.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto