K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politseijuht: purjuspäi tööl olemise korral järeleandmisi ei tehta

, politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja
Facebook
Comments
Priit Pärkna.
Priit Pärkna. Foto: Mihkel Maripuu

Selline käitumine on täielikult vastuolus meie organisatsiooni põhiväärtustega ning teenistuse ajal alkoholi tarvitanud inimene ei saa jätkata tööd politsei- ja piirivalveameti laevastikus. See on põhimõtteline küsimus, milles me ei saa teha järeleandmisi. On mõeldamatu, et võiks tekkida olukord, kus abivajajad jäävad hätta, sest laevameeskonna liige ei ole alkoholijoobe tõttu võimeline neid päästma.

Nelja ametist lahkunud töötaja kohtade täitmiseks korraldasime konkursid, mis kõik on juba lõpule jõudnud. Hea on tõdeda, et teistest üksustest ja ka väljastpoolt politsei- ja piirivalveametit leidsime oma laevastikku juurde neli väga võimekat ja teotahtelist noort inimest.

Politsei- ja piirivalveameti laevastiku juht Edgar Peganov töötab oma meeskonnaga selle nimel, et meie laevastikust saaks Läänemere kõige professionaalsem. See on ambitsioonikas, aga ainuõige eesmärk. Meie põhimõte on, et laevad ei seisaks kai ääres väljakutse ootel, vaid oleksid pidevalt merel ja valmis reageerima. Piirivalveameti laevad töötavad eesliinil, täpselt nagu meie patrullid maismaal. Laevastik valvab koos lennusalgaga merepiiri ning päästab merel hätta sattunud inimesi. Samuti on laevameeskond esimene, kes reageerib tõsistele juhtumitele väikesaartel ning peab oskama lahendada väga erinevaid olukordi. See on pingeline töö ka seetõttu, et ei ole võimalik hommikul tulla ja õhtul pärast tööpäeva koju minna – perest tuleb eemal olla nädal aega järjest.

Facebook
Comments
Tagasi üles